ÇOCUKLARINA KIYAK İŞ SAĞLAYAN MÜDÜRLERDEN SADAKA GİBİ

Tokat'ın Zile ilçesinde ilginç bir karar alındı.

ÇOCUKLARINA KIYAK İŞ SAĞLAYAN MÜDÜRLERDEN SADAKA GİBİ
banner160

Çocukları, gelinleri ve akrabalarını yüksek maaşla belediyede işe yerleştiren müdürleri ile gündeme gelen Zile Belediyesinden ilginç bir karar alındı. Çocukları belediyede çalışan müdürlerinde aralarında olduğu memurlar zor durumdaki belediyeye aylık 1.200 lira yardım yapmaya karar verdi.  Karar göre Zile Belediyesinde görev yapan memurlar, yeni imzalanacak olan sosyal destek sözleşmesi kapsamında aylık aldıkları 1.200 lira sosyal destek tazminatını, belediyenin ekonomik sıkıntıda olmasından dolayı 1 yıl süreyle almayacaklar.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın’ın makamında yapılan toplantıda belediye memurları aldıkları kararı başkan Şükrü Sargın’a bildirdiler. Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın belediyenin ekonomik durumunun oldukça sıkıntılı olduğunu ve belediye memurlarının jestinin kendisini çok duygulandırdığını ifade ederek, “Memur arkadaşlarımız 1 yıl boyunca sosyal destek tazminatlarını almayacaklarını ifade ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Hep birlikte taşın altına elimizi koyup Zile’yi ayağa kaldırmaya çalışacağız. Belediyemizin ciddi borçları var. Bu borçlar ödenene kadar İnşallah hep birlikte özveriyle çalışacağız" diye konuştu. 

Bem-Bir-Sen belediye temsilcisi Nurettin Doğan ise, “Belediyemiz şuan da ciddi bir mali zorluk içerindedir. Bizde belediye memuru olan arkadaşlarla hep beraber bir karar aldık. Ve 1 yıl boyunca sosyal destek sözleşmemizdeki sosyal destek tazminatlarını almayacağız. Bu konuda belediyemize ve belediye başkanımıza destek için bir karar aldık. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 17:50
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asuman
Asuman - 4 ay Önce

İnşAllah o paralarda uçup gitmez

Fikret
Fikret - 4 ay Önce

Ne oldu hükümetin çok değerli başkan adayları oy isterken hükümet arkamızda muhalefet yardımlar dan yararlanamaz naraları atıyorlardı bütün kaybedilen yerler gibi zile de borç batağında devir edildi beş yıl sonunda bu başkan ne yaptı diye siyaset üretecek şu an kaybedenler çok yazık inanıyorumki şükrü başkan çalışmaları ile uzun yıllar hizmet eder zile ye

R. Time
R. Time - 4 ay Önce

Bu cocugu gelini calısan müdür bey....acaba kat yuksekligi karsılıgı Çağlayan yapı koop. Belediyeye yapıyoruz denilen 52000tl karsılıgı kac daire aldı... Onuda Bi acıklasalar... InşAllah mahşerde topluca hesap verirler

SIRADAKİ HABER