CHP'Lİ GENÇLERE “ÖRGÜTLENELİM GELECEĞİMİZİ KURTARALIM” ÇAĞRISI

CHP'Lİ GENÇLERE “ÖRGÜTLENELİM GELECEĞİMİZİ KURTARALIM” ÇAĞRISI

Musa Özdemir haberi - CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkan Yardımcısı ve il gençlik kolları eski başkanı Devrim Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik çağrısını olumlu bularak, “Türkiye’nin geleceğini gençler şekillendirecektir. Olaylara genç bakış açısı ile bakmak gerekiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik “Gelin CHP'ye üye olun ve eğer biri üyeliğinize karşı çıkarsa ya da önünüzü keserse, buradan söylüyorum; o bu partide kalmayacak. Üye olmak istemeyenler de gelsinler parti gönüllüsü olarak çalışsınlar. Biz onlar hangi noktada katkı vermek isterlerse önlerini açacağız. Değişim için gelsinler, hep beraber mücadele edelim!” çağrısı Tokat’ta karşılık buldu.

banner207

Tokat’ta gençlerin gelecek kaygısı yaşadıklarını, eğitimli işsiz sayısının her geçen gün arttığını ifade eden CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkan Yardımcısı ve il gençlik kolları eski başkanı Devrim Gül, “Gelin sorunlarımızı birlikte çözelim. Genel Başkanımızın seslenişine kulak verelim. Tokatlı gençleri CHP’ye üye olmaya, üye olamayanları da birlikte çalışmaya davet ediyorum. İnanıyorum ki, sorunların üstesinden örgütlü mücadele ile aşacağız” şeklinde konuştu.
Birlik olmanın, örgütlü mücadelenin üstesinden gelemeyeceği sorun bulunmadığını belirten Devrim Gül, “Örgütlü mücadelenin temeli CHP’dir. Türkiye’nin ilk siyasi partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ilklerinden birisi olan Gençlik Kolları, 1951 yılında Halkevleri’nin ve Halkodaları’nın kapatılmasından sonra gençliğin örgütlenme gereksiniminden doğmuştur. Eminim ki, bundan sonra da Türkiye’nin sorunları, gençliğin sorunları CHP çatısı altında örgütlü mücadele ile çözülecektir” ifadelerini kullandı.

Özelleştirme ile cumhuriyet değerlerinin bir bir elden çıkarıldığını, acı reçeteler ile Türkiye’nin gelir dağılımının en kötü ülkelerden ikincisi haline getirildiğini kaydeden Devrim Gül, “Sosyal adaleti kuracak olan parti CHP’dir. CHP’nin söylemleri neticesinde asgari ücret bu seviyeye çıktı. CHP’nin seçim stratejisi sayesinde emekliye ikramiye verildi. Demek ki örgütlü mücadele hakların alınmasında etkili oluyor. Muhalefetteki vaatlerimiz bile hayata geçirilirken, yönetime geldiğimizde sorunların nasıl çözüleceğini artık herkes kabul ediyor. Şu anda sorunları en çok olan kesim emekçiler ve gençlerdir. Emekçilerimizi ve gençlerimizi el ele birlikte hareket etmeye çağırıyor. Haydi Tokat durma, gençlik harekete geç” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 15:20
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın başkan erbaada neden örgütlenemiyorsunuz
sayın başkan erbaada neden örgütlenemiyorsunuz - 6 ay Önce

CHP libaşkan nasıl örgütleniyorsunuz bizede anlat nasıl oluyor erbaadaki gibimi erbaada hiç araştırdınızmı belediye seçimlerinde CHP lilerin çoğunluğu mhp nin adayına oy veriyor 1994 yılıda dahil 35 senedir erbaa chp lileri mhp ye oyvermesini örgütlenmede bir hata yokmu neden yapıyorsunuz diye bir kere araştırma soruşturma yapdınızmı hangi örgütlenmeden bahsediyorsunuz erbaa chp sine hiçmi bakmıyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0