CHP ERBAA İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

CHP ERBAA İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI
Abone Ol

Dursun Ekrem Er - Şaban Konyar Haberi - Tokat'ın Erbaa ilçesinde CHP Genel Merkezi tarafından yıl içerisinde atanan son ilçe yönetimi de görevden alındı.

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yapılan CHP İlçe Kongresi'nde Savaş Uzun ilçe başkanı seçilmiş, CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen yazı ile görevlerine seçimden kısa bir süre sonra son verilmişti. Atanan yeni yönetimde Mehmet Hanefi Kalaycı ilçe başkanı olarak görevlendirilmişti. Görevlendirilen yeni yönetimin de görevden alındığına dair yazı CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek imzalarıyla CHP Tokat İl Başkanlığına ulaştı. Yazıda olağanüstü kongre çalışmalarının yapılması için 5 İlçe Geçici Kurulu oluşturulduğu, bu kurula da başkan olarak Hayri Kocaoğlu'nun atandığı belirtildi.

CHP Tüzüğü'nün 25. maddesinin 1. fıkrası uyarınca gizli oyla ve oy birliğiyle alındığı belirtilen bu karar ile yıl içerisinde Erbaa'da önce seçilmiş, sonra da atanmış yönetimler olmak üzere iki yönetim Genel Merkez kararıyla görevden alınmış oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
erbaada CHP de sıkca yönetim değişikliğinin asıl sebebi
erbaada CHP de sıkca yönetim değişikliğinin asıl sebebi - 12 ay Önce

Erbaada CHP ilçe başkan ve yönetiminin sıkca değiştirilmesinin asıl sebebi genel seçimde Erbaa CHP si 2.ci parti yerel seçimlerde 3.parti olmasından mı acaba hatta bu yerel seçimlerde hiç yokdu ortak adaya kadar düşdü CHP erbaada genel seçimlerde 8 000 oy alan CHP yerel seçimlere gelince 1500 oy alıyor 35 yıldırda böyle 19994 den sonradır.erbaadaki CHP ye birileri çıkıpda aradaki farkın sebebini söyleyemiyor bile erbaada chp lilerin yüzde 70 mişi yerelde hep kurtcu erbaada birgün gelecek herkes kurtcu olacak derlerdi acaba yerelde CHP liler kurtcumu oluyorlar bir kısmı

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263