ÇED RAPORUNU DEVRE DIŞI BIRAKMAK İÇİN USULSÜZLÜK MÜ YAPILDI

ÇED RAPORUNU DEVRE DIŞI BIRAKMAK İÇİN USULSÜZLÜK MÜ YAPILDI

Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Kuruçay Köyü’nde kurulması planlanan mermer ocağı projesi ile ilgili iddiaları TBMM gündemine bir HDP Milletvekili taşıdı. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, projenin köylülerin yoğun tepkisini çektiği ve "CED gerekli değildir" kararı alabilmek için yapılan usulsüzlük iddilarını  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a sordu.

banner207
Önerge kapsamında, projeye ilişkin ÇED raporunda usülsüzlük yapıldığı yönündeki iddialara dikkat çeken Kenanoğlu, “ÇED gerekli değildir” kararını çıkarabilmek amacıyla 100 hektarlık proje alanının 15 hektar olarak kayda geçtiği, bir diğer deyişle proje sınırları içerisindeki 85 hektarlık alanın değerlendirme dışı tutulduğu iddiası ileri sürülmektedir.” diyerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a bu iddiaların doğru olup olmadığını ve doğruysa böylesi bir usülsüzlüğün altına imza atan kişi ve/veya kurumlar hakkında bakanlık tarafından herhangi bir işlemin başlatılıp başlatılmadığını sordu. 

Projenin, hayata geçmesi durumunda, köy yaşamı üzerinde geri dönüşü mümkün olmayacak olumsuz etkileri olacağını savunan Kenanoğlu, köylülerin geçimlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüttükleri hayvancılık ve tarımcılık faaliyetlerinin son bulacağına işaret etti.

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu vekil konu değişdirmek isdediği için tokat çediyle uğraşıyor
bu vekil konu değişdirmek isdediği için tokat çediyle uğraşıyor - 6 ay Önce

bu vekil tokat vekili değil aksi diyarbakırdaki hdp önünde oğulları dağa kaldırılan ağlayan anaların sorunlarıyla ilgilensin tokkatta gündemmi değişdirmeye uğraşıyor

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0