ÇAT ŞENLİKLERİNDE BİRLİK VE BERABERLİK SESLERİ

ÇAT ŞENLİKLERİNDE BİRLİK VE BERABERLİK SESLERİ

Musa Özdemir Haberi - Çat Kasabasında yapılan şenliklerde ve güreş turnuvasında birlik ve beraberlik sesleri yükseldi. Çat’da düzenlenen yayla etkinliğine katılan AK Parti ve MHP Tokat Milletvekilleri de birer konuşma yaptı. MHP Tokat Milletvekili Yüzel Bulut konuşmasında, şenliği organize edenlere teşekkür ederken, "kenetlenmek zorundayız" diyerek, birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Şenliklerin açılış konuşmasını yapan Çat Belediye Başkanı Mustafa Coşar, “Etkinliklerimize gelen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Çat, Tokat için kıymetlidir. Çat’taki birlik ve beraberlik de son derece önemlidir. Bu güzel etkinliğin Çat’a birlik ve beraberlik katacağını, kardeşliğimizi pekiştireceğini görüyoruz” ifadeleri kullandı.
Güreş organizasyonuna katılan tüm güreşçilere de teşekkür eden Mustafa Coşar, “Çat güreşçi çıkarak, pehlivan çıkaran beldelerimizdendir. Bu turnuvayı önemsiyoruz. Sayın Valimizi de yapacağımız etkinliklere bekliyoruz” dedi.

Etkinlikte konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Bugün 1.si düzenlenen yayla şenlikleri birliğimize sebep olacak. Birlik ve beraberliğimizin habercisi olacak. Bugün bu ilk şenliğe imza atan bütün hemşerilerimizden Allah razı olsun” dedi.
Seçim dönemin arkada kaldığını ifade eden Yücel Bulut, “Siyasi tercihimiz ne olursa olsun birbirimizi sevmeye devam edeceğiz. Bu milletin elindeki en büyük hazine birliği ve beraberliği ve yüreğindeki imanıdır. Türk milleti tek bir bütün ve birdir. Bu vatan coğrafyasını yaşatabilmemiz için yeni nesillere ve torunlarımıza aynı iman doğrultusunda bırakabilmek, yurt olarak teslim edebilmek için kenetlenmek zorundayız” şeklinde konuştu.
Tokat’ta milletvekillerinin, siyasi parti temsilcilerinin ayrım yapmadan Tokat için hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen MHP’li Yücel Bulut, “Seçimler bitti hiçbir milletvekilinin siyasi parti ayrımı yaptığını görmedim. Bizler bütün hemşerilerimizin 1000 yıldır aralarında var olan gönül köprülerini daha da sağlamlaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu sevgi bağlarının en güçlü hazinemiz olduğunun bilincindeyiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yayla şenliklerinde konuşan AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan da, “Güzel bir bayram gününde bizleri bir araya getiren Allah’a şükürler olsun. Çat’ta bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Tek amaçlarının Çat’a daha güzel hizmet vermek olduğunu kaydeden Mustafa Arslan, “Seçimler geride kaldı, seçimde olanları unutalım. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Çat’ın belediye başkanı Mustafa Coşar olmuştur. Şimdi seçimde önce ne söz vermişsek seçimden sonra onları yapmanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.
Etkinliğe geren Çatlılara, güreşçilere teşekkür eden Mustafa Arslan, “Bu vesile ile herkesin bayramını tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Öte yandan son dönemde Avrupa’da başarılı sonuçlar alan Mustafa Kaya ve Soner Demirtaş’a plaket ve ödüller verildi. Yayla şenlikleri etkinliklerle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 11:07
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0