"ÇALIŞMAYA MECBURUZ" DEDİ

Abone Ol

Nurhan İçmez Haberi - 1 Mayıs işçi bayramında milyonlarca çalışan tatil yaparak geçirirken, Tokat’ta inşaat işçileri çalışmaya devam etti.
 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde kutlamalar korona virüs tedbirleri kapsamında iptal edilirken, milyonlarca çalışan bugünü evinde geçiriyor. Evlerine ekmek götürmek için çalışmak durumunda olan inşaat işçileri ise 1 Mayıs’a önceki yıllarda olduğu gibi çalışarak girdi. Tokat’ta bir bağ evi inşaatına çalışan Cengiz Dilbilmez, çalışmak durumunda olduklarını ifade ederek, “1 Mayıs işçinin bayramı diye geçiyor ama aslında memurun bayramı. İşçiler gördüğünüz gibi çalışıyor. Sosyal mesafemizi korumaya dikkat ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
 

Sıva ustası Önder Kaya da 1 Mayıs'ın memurlar için tatil olduğunu ifade ederek, "Biz ekmek parası için çalışıyoruz. Çalışmaya mecburuz. Bizde tatil yapmak isteriz ama çalışmadığımız zaman olmuyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 16:05
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
1 Mayısı esas kutlayanlar başka
1 Mayısı esas kutlayanlar başka - 5 ay Önce

1 Mayısda patronlar işgeri kalmasın diye izin vermezler işçisine öyleyse 1 Mayıs işçi bayramını kimler kutluyor meydanlarda acaba diyorum gerçekden yoksa işçiymiş gibi gidip başıboş insanlarmı yoksa bazı siyasi partilerin gençlik kollarımı veya yeni kurulan adı şanı dıuyulmamış partilerin kendilerini isimlerini tanıtmak için bir fırsatmı meydanda pankartlarını gösdermekmi

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263