Bulut; Tokat'ta Oylarını Yükselten Tek Partiyiz

Bulut; Tokat'ta Oylarını Yükselten Tek Partiyiz
banner160

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde partileri ve adaylarına verilen destekten dolayı Tokat halkına teşekkür etti. Bulut  yazılı yaptığı açıklamasında, MHP'nin Tokat'taki il genel meclisi oylarına dikkat çekerek, 63.386 olan MHP oylarını 102.764'e yükselttiklerine dikkat çekti.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut seçim sonrası yayınladığı yazılı açıklamasına, "31 Mart 2019 tarihinde gerçekeleşen mahalli idareler seçimi tamamlanmış bulunuyor. Öncelikle seçimin huzur ve kardeşlik içerisinde tamamlanmış olması nedeniyle bütün hemşerilerimizi kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum." diyerek başladı ve şöyle devam etti.

"OYLARIMIZI İKİYE KATLADIK..."

Tokat ili ve ilçelerinde seçimin en başarılı partisi kuşkusuz ki MHP olmuştur. Şöyle ki; 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen seçimlerde, il genelinde almış olduğumuz 63.386 iken, oylarımız ikiye katlanmış olup, 31 mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde il genel meclisi bazında oylarımız 102.764 olmuştur.

İl genelinde sıfır olan ilçe belediye sayımız 3'e yükselmiştir. Erbaa, Almus ve Yeşilyurt belediyeleri MHP'ye geçmiştir. Beldelerimizden Hatipli, Çevreli, Bereketli, Gökal, Güryıldız, Çat, Tanoba, ve Serenli, "MHP" demiştir. Tokat genelinde 6 olan il genel meclis üyesi sayımız ikiye katlanmıştır. Tokat merkezde 20.620 olan oyumuz, 31.038'e yükselmiştir.

"AZ FARKLA KAYBETTİK ÜZGÜNÜZ"

Artova, Başçiftlik, Şenyurt, ve Emirseyit'te küçük bir frakla seçimşi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Sonuç olarak Tokat'ta oy kaybetmeyen ve oylarını neredeyse iki katına yükselten tek siyasi parti Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur.

Bu nedenle süreç boyunca emeğini eksik etmeyen ve kısıtlı imkanlarla yaptığımız mücadeleye katkılarını esirgemeyen bütün teşkila mensuplarımıza il ve ilçe Başkanlıklarımıza, Kadın Kollarımıza, Ülkü Ocaklarına, ve gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Tüm siyasi partilerden aday olan ve seçilen belediye başkanlarımızı tebrik ediyor şehrimize hayrlı hizmetler sunmalarını Allah'tan diliyorum. Bu vesileyle hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsunlar, bütün hemşerilerimizi sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyor sagılarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 18:24
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER