BULUT, ERSOY’U ZİYARET ETTİ VAKIF ESERLERİMİZ KÜLTÜR HAZİNEMİZDİR

BULUT, ERSOY’U ZİYARET ETTİ VAKIF ESERLERİMİZ KÜLTÜR HAZİNEMİZDİR

Musa Özdemir Haberi - MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy’u makamında ziyaret ettiler.

banner207
Tokat’taki vakıf eserleri konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı Burhan Ersoy’a teşekkür eden Yücel Bulut, “Vakıf eserleri milli kültürümüzün paha biçilemeyen değerleridir. Bu eserlerimize sahip çıkan Vakıflar Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Atıl durumdaki vakıf eserlerinin de onarılarak milletimizin hizmetine sunulmasını bekliyoruz” dedi.

Tokat ve ilçelerinin vakıf eserleri açısından önemli zenginliklere sahip olduğunu belirten Yücel Bulut, “Vakıf eserlerimizi takip ediyoruz. Onların en iyi şekilde değerlendirilmesi için yapılan çalışmaları destekliyoruz. İlgi bekleyen, ödenek bekleyen Vakıf eserleri için de gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Kadim kültürümüzün ürünlerinin zayi olmaması için ne gerekiyorsa yapılması bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün son yıllarda birçok eseri gün yüzüne çıkardığını, onardığını ve toplumun hizmetine sunduğunu anlatan Yücel Bulut, “Ecdadımızın bize bıraktığı bu eserlerin tekrar milletimize sunulması çok güzel hizmetlerdir. Bu hizmetleri yapanlara teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0