BULUT: “30 AĞUSTOS TÜRK’ÜN İKİNCİ ERGENEKON’UDUR”

BULUT: “30 AĞUSTOS TÜRK’ÜN İKİNCİ ERGENEKON’UDUR”

Musa Özdemir Haberi - 100 yıl önce Samsun’da başlayan Kurtuluş Savaşının 97 yıl önce zaferle sonuçlandığını söyleyen Yücel Bulut, “30 Ağustos Türk’ün ikinci Ergenekon’udur” dedi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada, “Zafer Haftası olarak kutladığımız ağustos ayının son haftası bizim için çok anlamlı ve çok önemlidir. Malazgirt Zaferi ile bize Anadolu’nun kapıları açıldı. Büyük Taarruz ile de bu aziz toprakları işgalcilerden temizledik. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Savaşı’ndan bu yana 948 yıl, 30 Ağustos 1922 Dumlupınar Savaşı’ndan bu yana ise 97 yıl geçti. Bu önemli ve anlamlı zaferleri gurur ve onurla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL
Türk’ün asla esaret altında kalamayacağını belirten Yücel Bulut, “Birinci Dünya Savaşı sonrasında topraklarımızda gözü olan güçler şehit kanlarıyla yoğrulan ülkemizi işgal etmişlerdi. İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır” der. Bu vatanın evlatları şehit olmayı göze alarak, ülkesine sahip çıkarak, imkânsızlıklar içerisinde Kurtuluş Savaşını kazandı” şeklinde konuştu. 

KUŞATMALARI BİR BİR KIRIYORUZ
Türk’ün hiçbir zaman güçlenmesini istemeyen derin güçlerin olduğunun altını çizen Yücel Bulut, “Dün olduğu gibi bugün de Türkiye küresel güçler tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Ekonomiden, savunma sanayiye kadar her alanda yaşadığımız bu kuşatmaları birlik ve beraberlik içerisinde bir bir kırıyoruz. Bu kuşatmalardan en vahimi, Kıbrıs Barış Harekâtında ve terörle mücadelede karşılaştığımız silah ambargoları olmuştur” diye konuştu.
Yücel Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü:

banner207
“Atalarımız, “Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir insanı, bir insan da bir ülkeyi kurtarır” demişlerdir. Biz bu bilinçle kuşatmaları kırmak için birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Darbe girişimlerinden, ekonomik ablukaya kadar şehit kanlarıyla yoğrulan ülkemize kurulan tüm tuzakları çok çalışarak bertaraf etmeliyiz. Hiçbir güç bizi Turan idealinden döndüremeyecektir. 
Bulunduğumuz istikrarsız coğrafyada Türk Silahlı Kuvvetlerini güçlendirme, yerli yapım silahlarla donatma ve en yüksek teknolojik savunma araçlarını ordumuza kazandırma oldukça önemli bir çalışmalardır. Bu çalışmalara destek vermek milli bir görevdir. 

VATAN FEDEKARLIK İSTER
Yiğitliği, fedakarlığı, vatan ve bayrak sevdasıyla nam salan kahraman ordumuz sınırlarımızın güvenliğinin, topraklarımızın birlik ve bütünlüğünün bekçisi olmaya yerli ve milli silahlarımızla devam edecektir.”
Yücel Bulut açıklamasını, “Son söz olarak 30 Ağustos Zaferi, milletimizin milli değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır. Bugünde Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Bu gurur gününde milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Zafer Bayramı'nı kutluyorum” diyerek tamamladı.

banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0