BU NASIL BİR DENGE TAZMİNATIYSA ARTIK

Tokat Belediyesi memurlarına maaşlarına ek her ay 1.100 lira ek sosyal denge tazminatı ödeyecek.

Tokat Belediyesinde görev yapan memurların Sosyal Denge Tazminatı adı altında her ay maaşlarından hariç aldıkları tazminat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun attığı imza ile daha da yükseltildi. Ülke genelinde borç batağı içinde yüzen belediyelerin savurganlıkları devam ediyor. Tokat Belediyesinde bir çok birimde işçiler asgari veya yakını ücretle çalışmaya devam ederken, çok daha yüksek maaş alan memur tayfasına maaşlarına ek olarak her ay 1.100 lira ek tazminat ödenmesine karar verildi. Başkan Eroğlu altına imza atarak hayata geçirdiği Aylık ödenen Sosyal Denge Sözleşme tutarının Tokat Belediyesine yıllık maliyetinin 2 milyon 577 bin 660 TL olduğunu, bu rakamın bayramlarda ödenecek yardımlarla birlikte toplamda yıllık 3 milyon 45 bin 710 TL olacağını söyledi.

KURBANLARI DA BELEDİYEDEN RAMAZANLARI DA...

El değiştiren bir çok belediye borçlarını açıklamaya devam ediyor. Bazı belediyelerde kasada para olmadığından ve devletten gelen ödeneğin de borçlara kesilmesinden dolayı koltuğu oturan başkanlar vatandaşları ihtiyacından fazla su alarak belediyeye maddi destek vermeleri yönünde çağrı yapmıştı. Borcunu henüz açıklamayan belediye başkanlarından olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu belediye bünyesinde çalışan memurlara  her ay maaşlarına ek 1.100 lira kıyak tazminat ödenmesini öngören sözleşmeye imza attı. Başkan Eroğlu memurların maaş ve her ay ödenecek 1.100 liralık tazminatlarına ek olarak Kurban Bayramında 1.100 lira, Ramazan Bayramında ise 750 TL daha ödenek verileceği duyuruldu. 

banner207
BU KIYAĞIN TOKATLIYA YILLIK MALİYEİ 3 MİLYON LİRADAN FAZLA

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile Belediye içinde örgütlü yetkili sendika arasında 2019-2020 Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Tokat Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen imza töreni öncesinde konuşma yapan Başkan Eroğlu, ikinci dönem için seçildikleri 5 yılda güzel işlere imza atacaklarını söyledi. Aylık ödenen Sosyal Denge Sözleşme tutarının yıllık maliyetinin 2 milyon 577 bin 660 TL olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, bu rakamın bayramlarda ödenecek yardımlarla birlikte toplamda yıllık 3 milyon 45 bin 710 TL olacağını kaydetti. Bir önceki Sosyal Denge Sözleşmesinde 600 TL’lik bir Kurban Bayramı ödeneğinin yüzde 83’lük bir artış ile bin 100 TL’ye çıktığını ifade eden Başkan Eroğlu, “Ayrıca bu sözleşmeye Ramazan Bayramı ödeneği konmuştur. Buna göre memur çalışanlarımıza Ramazan Bayramı öncesi 750 TL verilecektir. Memurumuzun ortalama eline geçen aylık rakam 770 TL iken; bu miktar 280 TL’lik bir artışla 1.050 TL’ye çıkmıştır” dedi. 

NEDEN İŞÇİLERE DEĞİL DE MEMURLARA...?

"Çalışanları arasında sosyal denge sağlamaya çalışan bir belediye, İşçileri asgari ücret civarı maaşla geçim sıkıntısı içinde çalışırken, sosyal denge tazminatını neden işçilerden çok daha yüksek maaşlar alan memurlara verir?" sorusu ise hala cevabını arıyor.

Ulusal medyada yer alan haberlere göre, Belediye çalışanları sosyal denge sözleşmesine yapılan zammı alkışla karşılayarak büyük bir sevinç yaşadı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hür
Hür - 5 ay Önce

İşçiye vermemesinin sebebi :işçi çalışanları arasında soyadı Bandırmalı diye biri olmadığı için

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0