Bu Güzeller Başka Güzel

Bu Güzeller Başka Güzel

Musa Özdemir Haberi - Tokat’taki hayvan üretici birlikleri 'En Güzel Buzağı, Koç-Teke ve Malak' yarışması yarışması düzenledi. Geniş katılımın olduğu ve Tokatlılar büyük ilgi gösterdiği yarışmalardan rekli görüntüler yansıdı.

Köylü pazarı pazar yerinde düzenlenen Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği 3. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması, Tokat İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Malak Güzellik Yarışması ve Tokat İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği En Güzel Koç ve Teke Yarışmasında en güzel buzağı, koç, teke ve malak seçildi.

Programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları oda ve birlik başkanları ile çiftçiler katıldı.

Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten ve Tokat İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Turan Saldırıcıer, programda yaptıkları konuşmalarda düzenlenen yarışmalarla ilgili bilgi verdiler.

Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, etkinlikte yaptığı konuşmada, “İlimiz hayvancılık potansiyeli açısından ülke genelinde söz sahibi illerden bir tanesidir. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 30'luk kesimi geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. İlimizdeki hayvan sayısında ciddi artış gözleniyor. Bu yarışmalar hayvancılığa alan ilgiyi artırıyor. Yöneticilerimizin bizleri yalnız bırakmaması, sorunlarımızı çözmede hep yanımızda olması bizi ziyadesiyle sevindiriyor. Yarışmamıza iştirak eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmada buza, koç, kıl keçisi ve malak cinsleri kendi kategorilerinde jüri tarafından 1, 2 ve 3.’lük derecelerine göre seçildi. Yarışmada dereceye giren ırklardaki hayvan sahiplerine ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından verildi. İlk üçe giren buzağı, koç, teke ve malakların sahiplerini tebrik ederek, ödüllerini takdim eden Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Tokat’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçiyi zenginleştirmek, üretimi arttırmak için Tokat’ta çeşitli projelerin başlatıldığını ve projelerin başarıyla sürdüğünü kaydetti. Çiftçinin ve üreticinin dostu olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizin ve köylümüzün zenginleşmesine katkı sağlayacak her türlü çalışmanın destekçisiyiz.” dedi.

Tokat milletvekili Yücel Bulut, Tokat hayvancılık potansiyeline değinerek, “Bu tür organizasyonlar çiftçimize moral vermektedir. Üretici birliklerimizi yapmış oldukları güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0