Başkan Yıldırım; Erbaa'ya Hayvan Yemi Fabrikası Geliyor

Başkan Yıldırım: Kadın istihdamını arttırma konusunda mesajlar verdi.

Başkan Yıldırım; Erbaa'ya Hayvan Yemi Fabrikası Geliyor

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) çalışan kadınları ziyaret eden Erbaa belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, OSB’de çalışan kadınlara kreş ve yapılması planlanan yeni fabrikanın müjdesi verdi.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan kadınları ziyaret etti. Çalışan kadınların gününü kutlayan Yıldırım, şal hediye etti.

banner207
Organize Sanayi Bölgesinde 2013 yılında bin 4 kişinin çalıştığını bugün sayının 3 bin 650’ye yükseldiğini kaydeden Başkan Yıldırım “Organize Sanayi Bölgemizde çalışan toplam 3 bin 650 kişinin 2 bin 400’ü kadın. Bu rakam bizi oldukça mutlu ediyor. Kadınların çalışma hayatına katılması ekonomimizin güçlenmesi için çok önemli. 5 yılda Erbaa’mıza 16 yeni fabrika kazandırdık. Kapandıktan sonra yıllardır boş duran Libra Tekstil’in yerini de bir fabrikamıza tahsis ettik orada da üretim kısa süre sonra başlayacak. Bunların yanında Erbaa’mızda üretilen tahılı alıp işleyecek ve hayvan yemi üretecek bir fabrika geliyor. İstihdamı arttırmanın yanında OSB’de kreş eksiğimiz vardı. Burada kadın istihdamı için önemli faktörlerden biri de bu. Kadınlarımızın çocuklarını rahatlıkla bırakabileceği bir kreş ihtiyacı var. Kreşin ihalesinin yapıldığı müjdesini de vermek istiyorum. Önümüzdeki günlerde inşasının başlamasını bekliyoruz. Öte yandan OSB içerisinde bir cami ihtiyacı var. Bununla ilgili de derneğimizi kurduk. Caminin yapılması için yer de hazır zaten. Camimizi de OSB’nin içerisine yapacağız. Tekrardan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 14:32
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbaaya Hüseyin hizmetler yapdı
Erbaaya Hüseyin hizmetler yapdı - 10 ay Önce

Erbaaya Hüseyin yıldırım başkalığında büyük gerçek hizmetler geldi.güven verdi yaparsa Hüseyin yapar dedirtti artık erbaalı usdaya bakacak acemilerler çıraklarla uğraşmayacak belediye çırak yetişdirme acemi okulu değil ehil usdalaşmış adaya bakacak Hüseyin YILDIRIM AK PARTİ hükümet desdeğiyle yeniden şahlanarak erbaayı avrupa kenti yapacak

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0