BAŞKAN BEKLER EZBER BOZMAYA DEVAM EDİYOR

Turhal Belediyesi ezber bozmaya devam ediyor. Daha önce kendi elektiriğini üretmek için ve ve kiralamak yerine kendi çöp araçlarını almak gibi adımlar atan Turhal Belediyesi, şimdi de sebze ihtiyaçlarını kendi serasından karşılamak için sera kurdu.  Belediye oluşturduğu serada üretilen sebzeleri, kendi bünyesindeki lokanta ve aşevinde kullanıyor.

Tokat'ın Turhal ilçesi Belediyesi oluşturduğu serada üretilen sebzeleri, kendi bünyesindeki lokanta ve aşevinde kullanıyor.Turhal Belediyesi tarafından Park ve Bahçeler Müdürlüğü içerisinde bulunan 2 dönümlük alana 1yıl önce sebze serası kuruldu. Seraya domates, biber ve patlıcan dikimi yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından bakımları yapılan serada ilk ürünler alınmaya başladı. Serada yetiştirilen sebzeler belediye bünyesindeki lokanta ve aşevinde kullanılarak gider maliyetleri azaltılıyor.

'AMACIMIZ ÜRETMEK EKOMİYE KATKI SAĞLAMAK'

Amaçlarının üreterek ekonomiye katkı sağlamak olduğun söyleyen Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, "Turhal ilçemiz Kazova dediğimiz tarımsal alan içinde bulunan bir ilçedir. Biz de bunun bir sembolik değeri olması nedeniyle kendi belediye arazimiz üzerine bir sera kurduk. Burada domates, biber ve patlıcan üretimine başladık. Burada üretilen kendi mamullerimizi, kendi lokantamız ve aşevlerimizde kullanarak halkımıza hizmet veriyoruz. Burada şunu da amaçlıyoruz. Artık tüketen değil, üreten bir Turhal Belediyesi olduğunu göstermek istiyoruz. Bu konuda da örnek olmak istiyoruz. Sebze fiyatları değişen iklim şartlarıyla beraber yükselişte, bizler tasarrufa devam etmek, aynı zamanda da üretime katkı sağlamak amacıyla seramızı kurduk. Burada üretilen sebzelerimiz, personelin emeği ile üretiliyor. Hem maddi bir küfletten kurtarıyoruz, hem de çok lezzetli yemekler üretmiş oluyoruz. Bizim amacımız üretmek, ekonomiye katkı sağlamak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyeler amma hizmeti yaparlar aslında
Belediyeler amma hizmeti yaparlar aslında - 3 hafta Önce

Belediyeler amme hizmeti yaparlar aslında yani şehrin alt yapısını ve üst yapının birinci derecedeki sorumlusudur.Amaaaaa eğer bir ilde ilçede beldede örnek düğün salonunyoksa düğün salonu yapar kirayada verir kasap yoksa kasap sebzeci lokanta yoksa bazı meslekleri yapar ticaretinide yapmasıda lazım o yerde yoksa yetişmiyorsada yapar ihtiyacı tamamlamak için sebzede yapa ama o yörede yapan yoksa varsa yapamaz çünki belediyeler o yerdeki vatandaşa rakip olamaz olmamasıda lazım

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0