Başçiftlik’e AB Standartlarında Mezbaha

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, projenin ilçedeki hayvancılığın gelişmesi açısından da önemli olduğunu söyledi.

Başçiftlik’e AB Standartlarında Mezbaha

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, “Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) sunulan proje kabul edildi. Başçiftlik’e AB Standartlarında Mezbaha yapılacak” dedi.

banner207
DOKAP 475 BİN L İRA DESTEK VERECEK
Başçiftliklere müjde veren Başkan Murat Tuncel, projenin Başçiftlik’in tarımsal değerlerini harekete geçireceğinin altını çizerek, kabul edilen AB Standartlarındaki mezbaha projesi için DOKAP tarafından 475 bin lira destek verileceğini söyledi.

İLKLERİ BÜNYESİNDE BARINDIRACAK
Hayvancılığın Başçiftlik açısından son derece önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Murat Tunçel, “Projenin inşaat çalışmaları belediye tarafından yürütülecek ve Tokat Tarım İl Müdürlüğü Teknik danışmanlık sağlayacak Mezbaha birçok ilkleri de bünyesinde barındıracak. Etlerin hijyenik nakli için frigofrik araçlar alınacak” diye konuştu.

EKONOMİK KATKISI BÜYÜK OLACAK
Mezbahanın Başçiftlik için ekonomiine katkı sağlayacağını belirten Tunçel, “Proje tamamlandığında Başçiftlik’in mezbaha sorunu kökten çözülecek ve sağlıksız koşullarda kesim yapılması da önlenmiş olacak. Ayrıca teknik ve hijyenik ortamda, veteriner hekim kontrolünde kesime bağlı olarak et karkas kalitesinin yükselmesi nedeniyle hayvancılığın gelişimine de önemli katkı sağlayacağı değerlendiriliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0