Artık Güç Sizde...

Tokat'ta isteyen herkes fahri muhabir olabilir.

Artık Güç Sizde...

TOKAT HABER - Tokat'ın en büyük internet haber sitesi www.tokattan.com haber istihbarat ağını genişletmek amacıyla Whatsapp ihbar hattı kurdu.

Ülkede gazeteciliğin her geçen gün biraz daha zorlaşmasından dolayı, ajansların dahi bir çok haberi abonelerine ulaştıramadığı günümüzde, yerel habercilik de bu durumdan nasibini en ağır şekilde alıyor. İnsanların sesini duyuraması anlamına da gelen durumun bir nebze de olsun aşılması amacıyla www.tokattan.com yönetimi bir adım attı.

Cep telefonlarında en çok kullanılan mesajlatma uygulamalarından Whatsapp Tokattan.com tarafından da haber ihbar hattı olarak kullanılmaya başlandı. 

Uygulamayı sostal medya hesabından duyuran Tokattan.com Genel Koordinatörü Kemal Vanlı, bu uygulamanın Tokat ve ilçeleri ile birlikte tüm belde ve köyleri için hayata geçirildiğini belirterek, "artık Tokat'ta şahit olduğunuz yanlış uygulamalar dahil haber değeri taşıyan her türlü bilgi ve belgeyi bu hattan anında bizlere ulaştırabilirsiniz. Cep telefonunuz ile anlık ilginç görüntü ve videolar da buna dahildir. Yıllardır titizlikle uyduğumuz Kaynaklarımızı gizli tutma prensibimizden dolayı haberi bize ulaştıran kaynaklar, özellikle istemedikleri sürece asla deşifre edilmez. Bu haberlerin yasal sorumluluğu, haberi yapanlar olarak bize aittir.  Fakat bu kimsenin yalan yanlış haberleri gönderebileceği anlamına gelmez. Umarım bu uygulamayı memleket ve halkımızın faydasına kullanabiliriz." dedi.

Haber ihbar hattını, sorunlarını duyurmak isteyen vatandaşlarla birlikte okullar başta diğer resmi kurumların da kullanması hedefleniyor.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0