Ankara'daki Soruşturma 19 ile sıçradı 32 gözaltı

Ankara merkezli başlayan FETÖ operasyonu ilk etapta Tokat dahil 7 ilde gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında FETÖ'ye üye olmak, kamu kurum ve kuruluşu aleyhine dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik gibi suçlardan 32 şüpheli gözaltına alındı.

2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda FETÖ üyelerinin yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişerek sınav sorularını örgüt üyelerine verdiklerinin tespiti üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca sınav sorularının verildiği aralarında Tokat'ın da olduğu illerde eş zamanlı operasyon yapıldı.

İlk etapta Samsun merkezli Ordu, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Kocaeli, Hatay ve Ankara illerini kapsayan operasyonlarıSamsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gerçekleştidi. Operasyonlarda  14 şüpheli 'FETÖ'ye üye olmak, kamu kurum ve kuruluşu aleyhine dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik' suçlarından gözaltına alındı. 

Samsun KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, söz konusu operasyon kapsamında ayrıca Ordu, Sivas, Diyarbakır, Amasya, Bursa, Sinop, Erzurum, Giresun, Elazığ, Ankara, Batman, Tokat ve Kayseri illerinde aranan 18 zanlıyı yine komiserlik sınavlarıyla ilgili gözaltına aldı. Söz konusu şahısların da haklarında yakalama kararı bulunan illere gönderilecekleri öğrenildi. 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 13:47
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER