ALMUS'TA ŞENLİK ZAMANI

Almus Bakımlı Köyü (Mamu) 2. Kurugöl Yayla Şenlikleri yapıldı.

ALMUS'TA ŞENLİK ZAMANI

Musa Özdemir Haberi - Bu yıl ikincisi düzenlenen Kurugöl Yayla Şenlikleri istiklal marşının okunması ile başladı. Şenliğin en dikkat çeken güreşlerinde iş adamı Ahmet Akcan, güreş ağası oldu. Ahmet Akcan, büyük çekişme içerisinde geçen ihaleden sonra 90 bin lira vererek Bakımlı Köyü ağası seçildi. Başpehlivanlığı Çağrı Öndeş’i yenen Bekir Erşahin aldı.

Kurugöl Yayla Şenliklerine MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, MHP İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Çevreli Belediye Başkanı Sadi Soysal ve çok sayıda davetli katıldı.  

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, şenlikte yaptığı konuşmada bu tür organizasyonların önemine değinerek, “Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin” dedi. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da konuşmasında, Bakımlılarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Er meydanının başkenti Tokat’a yeni pehlivanlar yetiştiren herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

AHMET AKCAN’DAN BÜYÜK DESTEK
Almus Çevreli Hüseyin Akbaş Karakucak Güreşleri ağası da olan Ahmet Akcan, güreşi desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Tokat’ta güreşin hamilerinden olan Ahmet Akcan, “Yaptığımız işler yeni şampiyonların yetişmesi içindir. Tokat güreşin doğduğu, yaşandığı yerlerden birisidir. Biz bu noktada elimizden geleni yapacağız ve desteğimizi vereceğiz” dedi.

Yeni şampiyonların yetiştiğini ve bu yetişen filizlerin desteklenmesi gerektiğine işaret eden Ahmet Akcan, “Biz Bakımlı’dan başlayarak Tokat’ın her noktasında spora, güreşe destek veriyoruz. Spor İl Müdürlüğümüzün çalışmalarını da takdirle karşılıyorum. El birliği ile Türkiye, Dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şenliğin sunuculuğunu Mustafa Yılmaz yaptı. Yeliz Yıldırım, Mustafa Yücel ve İlknur Yılmaz'ın sahne aldığı şenliği Bakımlı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve köy Muhtarlığı düzenledi.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0