Akşener; Yani Erbaa'nın Bekası Tehlikede Öyle mi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Erbaa'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tehdit gibi sözlerini hatırlatarak, "Kardeşim siz masaların altına saklandığınızda tanklı tüfekli paşalardan korkmamışım da o paşalardan korkanlardan mı korkacağım ben" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün, Turhal, Tokat ve Niksar’dan sonra Erbaa ilçesine geçti. Burada İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ortak belediye başkan adayı Murat Toycan Selçuk ile Erbaalıların karşısına çıkarak bir konuşma yaptı.  Akşener konuşmasında konuyu Millet İttifakının iki liderine getirerek, " sayın Bahçeli ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Ver ‘Bilal’i al hilali’ dedi. ‘Şerefsiz’ dedi. ‘Alçak’ dedi. Bunları dedi. Ben demiyorum. ‘AK Parti ve Erdoğan’ı Haliç’te 41 kere yıkayacağım’ dedi. " diye seslendi.

MADAM Kİ SAVAŞA GİDER GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇiM YAPIYORLAR;

Savaşa gider gibi belediye seçimi yapıldığını savunan Akşener şöyle dedi: “Dün her türlü hakareti her türlü iftirayı edenler onu tutturamayınca bugün Millet ittifakının içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin seçmenine yöneticilerine Kandil’den emir alıyor diyor. Hadi oradan be alsa alsa sen alırsın. Meral Akşener alır mı? Meral Akşener emir alır mı? Onun için bu seçimi bir belediye seçimi olmaktan çıkarttılar. 18 milyon insanı hem teröristlikle, hem illetlikle, hem zilletlikle suçladılar. Ama benim milletim, Aziz Türk Milleti kadınıyla erkeğiyle toprağı titretir toprağı. Bu bir belediye seçimiydi ne Sayın Erdoğan’ın, ne Sayın Bahçeli’nin ne de Kılıçdaroğlu’nun ne de benim sandalyesinin olduğu bir seçim değil. Bizim seçimin öznesi olduğumuz bir seçim değil. Belediye başkanı seçeceksiniz, bakacaksınız, projelerine bakacaksınız, hizmet anlayışına bakacaksınız. İşine gücüne bakacaksınız. Dün ne yaptığına bakacaksınız, yarın ne yapacağına bakacaksınız ve bir karar vereceksiniz. Siz Millet İttifakının yöneticilerinden adaylarından Cumhur ittifakının mensuplarına illet ve zillet dendiğini duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü Milliyetçi Hareket Partisine oy veren her bir kişi benim kardeşimdir, kardeşim. AK Parti’ye oy veren her bir arkadaşımız her bir kardeşimiz bizim kardeşimizdir kardeşimiz. Ama mademki savaş ilan eder gibi, mademki savaşa gider gibi bir belediye seçimi yapıyorlar o zaman dinlemek zorundalar. O zaman duymak zorundalar. Bu meydanı görmek zorundalar. Neymiş efendim, zillet ve illet ittifakıymış. Eğer yerel seçimlerde AK Parti adayları kaybederse, Cumhur İttifakının adayları seçimi kaybederse Türkiye’nin bekası tehlikeye giriyormuş. Hadi oradan be, hadi oradan be.”

banner207
“DÜN İTİBARİYLE MAHKEMEYE VERMİŞ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün itibariyle kendisini mahkemeye verdiğini söyleyen Akşener şunları söyledi: “Vermiş vermiş mahkemeye dün itibariyle. Ayıp be ayıp. Cumhurbaşkanısın diyeceksin ki avukatlarıma talimat verdim hanımefendiyi mahkemeye veriyorum. Ama önce ‘bu kadın’ dedi. Sonra ‘Bayan Meral’ dedi. Şimdi hanımefendi dedi. Hanımefendi mahkemede. Kardeşim siz masaların altına saklandığınızda tanklı tüfekli paşalardan korkmamışım da o paşalardan korkanlardan mı korkacağım ben. Ama canının istediğini söyleyen istemediğini duyarmış. Şimdi duyacak. Şimdi bu beka meselesi nedir diye durdum durdum konuştum, düşündüm. Sandalyelerin bekası olamaz. Birisi eh Allah ne verdiyse oturacak öbürü 4,5 sene sonra gelecek karşınıza tartılmaya. Bizim için sorun yok. Bu beka nedir? Bekayı anladık ki birbirlerine çok sövdüler. Kelimeyi bilerek söylüyorum. Sayın Bahçeli ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Ver ‘Bilal’i al hilali’ dedi. ‘Şerefsiz’ dedi. ‘Alçak’ dedi. Bunları dedi. Ben demiyorum. ‘AK Parti ve Erdoğan’ı Haliç’te 41 kere yıkayacağım’ dedi. Yalnız bir şey söyleyeyim o zaman çok omo, persil, tursil aldıydı. Yani bu varlık kuyruğunun içine o çadırın içine omo, tursil ve persilleri de koysunlar yazık elde kaldı. Onları da koymak lazım. 41 kere yıkayacağım dedi. Öbürü ona şerefsiz dedi, zürriyetsiz dedi. Ama en önemlisi ‘Ülkücüler Fatiha bilmez’ dedi. Soru şu çakma milliyetçi Ülkücüler Fatiha’yı öğrendi mi?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün attığı twit’i eleştiren Akşener şöyle konuştu “Diyemiyor Türk milleti bugün gençler twit attı Sayın Cumhurbaşkanı dört şeyi saymış ben soruyorum o saymış. Tek bayrak, tek vatan, tek millet tek devleti saymış ama içinde Türk yok. Halbuki Türk bayrağı, halbuki Türk milleti, halbuki Türk devleti, halbuki Türk vatanı. Ama diyememiş. Şimdi diyecek ki aziz milletim. Verdiğiniz mesajı aldım. Damat attaya. Kesin paket. Haberiniz olsun. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Çektiniz kulağı ertesi günden itibaren çarıkları giyer sizin gözlerinizin içine bakmaya başlar.”

TAYYİP BEY NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYEBİLİRSE ÜSKÜDAR ADAYLARINA OY VERECEĞİM

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ demesi halinde Üsküdar adaylarına oy vereceğini belirterek şöyle dedi: “Şimdi iddialaştık arkadaşla Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü duyarsam Tayyip beyin ağzından. Ben Üsküdar’da ikamet ediyorum Üsküdar adaylarına oy vereceğim. Böyle bir güzellik yapacağım. Şayet Ne Mutlu Türküm diyebilirse.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 10:19
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meralin partisi erbaada ikinci
Meralin partisi erbaada ikinci - 10 ay Önce

Meral akşenerin partisi Erbaada ikinci AK PARTİ den sonra dahada yükselişi olabilir çünki ittifak olan CHP ile toplam oyları 11 500 bu rakambile 2.ci olduğunu kesin delili Ak parti 18 000 İYİ parti 14 000 MHP 9 500 alacaklaroy yerelde

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0