AK PARTİ İL BAŞKANI POLAT'TAN KENDİNİ İNKAR EDER GİBİ MESAJ

AK PARTİ İL BAŞKANI POLAT'TAN KENDİNİ İNKAR EDER GİBİ MESAJ

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metim Polat'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesaj tepkilere neden oldu. Mesajında 30 Ağustos Zaferine yer verip, zaferin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermeyen Polat, CHP Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün tarafından eleştirildi. Dünkü mesajında Atatürk'ü adeta yok sayan Polat, 2016 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmini kaldırttı diye yaşlı bir sanatçıya dava açmaya kalkmıştı.

Kutlama mesajına, "30 Ağustos, yalnızca bir zafer bayramı değildir. 30 Ağustos, "ya istiklal ya ölüm" diyen bir iradenin, sömürgecileri öz vatanımızdan kovuşunun işaretidir." diye giriş yapan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Atatürk'ün, "ya istiklal, ya ölüm" sözüne de yer verdiği halde adını anmadı.  Polat mesajına şöyle devam etti, "Bu toprakları her ne pahasına olursa olsun işgalcilere, işbirlikçilere yedirmeyeceğimizin vesikasıdır. İlelebet payidar olacağına iman ettiğimiz güzel yurdumuz için canını veren şehitlerimiz başta olmak üzere gazilerimize, devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunarım."

Polat'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında Atatürk'e yer vermemesine tepki gösteren CHP Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, "Ak Parti il Başkanının 30 Ağustos zafer bayramımızla ilgili paylaşımında Gazi Mustafa Kemal Atatürk den bahsetmemesine şaşırdıkmı. Kabul etsenizde etmesenizde bu ülkenin kurucu tek lideri ATATÜRK'tür" şeklindeki paylaşım ile tepki gösterdi.

YAŞLI BİR SANATÇIYI LİNÇ ETMEYE KALKIŞMIŞTI

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, geçtiğimiz ocak Ayında Hayatını kaybeden Ayşen Gruda'ya ben zer bir durumdan dolayı tepki göstermiş, yaşlı sanatçıyı cumhurbaşkanına hakaretten mahkemeye vermeye kalkmıştı. 2016 yılında 71 yaşındayken Tokat'a gelen ve tek kişilik bir gösteri yapan sanatçı Gruda'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indirttiği gerekçesi ile açıklamalar pana Polat, yaşlı sanatçıyı mahkemeye vermeye kalkmıştı. O gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı indirildi diye adeta yeri göğü yırtarken, dün aynı Polat dün, 30 Ağustos Zaferinin mimarı, zaferi kazanan ordunun komutanı ve ülkenin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü adeta yok sayan bir mesaja imza attı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0