750 SIĞINMACI TOKAT'TAN AYRILDI

750 SIĞINMACI TOKAT'TAN AYRILDI

Dursun Ekrem Er Haberi - Tokat’ta düzensiz göçmen statüsünde yaşayan yaklaşık 750 sığınmacı ve mülteci Avrupa'ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Sınır kapılarının açılmasının ardından Tokat'ta da çok sayıda sığınmacı ve mülteci Avrupa’ya geçme umuduyla sınır kapılarına akın etti. Tokat’ta yaklaşık 750 göçmenin kentten ayrıldığı bilgisine ulaşıldı. Kentten ayrılan göçmenlerden kara yoluyla ülkeden çıkmaya çalışanların İstanbul üzerinden Edirne’ye, deniz yoluyla ayrılmak isteyenlerin ise, Ankara ve Afyon üzerinden Muğla, İzmir’e gittiği öğrenildi. Kaçak yollarla Avrupa’ya girmeye çalışan göçmenler, Yunanistan’ın kara ve denizden kendilerini püskürtmeye yönelik çalışmaları sonrasında yeni rota arayışında olduğu da biliniyor. Sığınmacılar ve göçmenlerin Yunanistan sahil güvenliğini atlatmak için Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi üzerinden deniz yoluyla Midilli Adasına ulaşmaya çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gidin gidin bakalım
Gidin gidin bakalım - 1 ay Önce

Gidin bakalım gideceğiniz varsa avrupada göreceğiniz de vardır arayan mevlasınıda bulur belasınıda bakalım siz hangisini bulursunuz bilinmez bi gidinde

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0