35 yıldır başkandı, 5 yıl daha başkan

Tokat'ta Üst Üste 8'inci seçimini kazanarak yeniden Belediye Başkanı Seçildi

35 yıldır başkandı, 5 yıl daha başkan
banner160

Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık belde Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu 35 yıldır belediye başkanlığının ardından girdiği seçimleri de kazanarak 5 yıl daha belediye başkanı oldu.  63 yaşındaki Tuncer Uzunoğlu hedeflerinin ilçe olmak olduğunu söyledi.
 
Niksar ilçesine bağlı, yazıcık beldesinin nüfusu 2 bin 200. İilk olarak 1984 yılında bağımsızı aday olarak girdiği seçimleri kazanarak Yazıcık Belediye Başkanı olan Tuncer Uzunoğlu,6 dönem daha seçilmeyi başardı. 2014 yılında CHP'den ada olan Uzunoğlu yine kazandı. 31 Mart seçimlerinde ise karşısına rakip çıkan 3 aday ile yarışan CHP'li Uzunoğlu, bin 793 oyun 731'ini alarak güven 8'inci kez seçildi.


İlk kez 1984 yılındaki yerel seçimlerinde Yazıcık Beldesinde bağımsız belediye başkan adayı olduğunu söyleyen Uzunoğlu, "6 dönem bağımsız olarak belediye başkanı seçildim. Daha sonra 7'nci dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday gösterildim ve seçildim. Bu dönem de CHP'den aday gösterildim ve kazandım. Mazbatamı aldım, 8'nci dönemde başkanlık görevim devam ediyor. Göreve başlarken amacımız hizmet etmekti. 12 Eylül'den yeni çıkmış bir Türkiye vardı. Siyasi partiler henüz daha kimliklerini kanıtlayamamıştı. Belirsizlikler söz konusuydu. Bürokraside ve iktidarda ön yargılar taşımamak adına bağımsız olmayı tercih ettim. Bu şekilde de siyasal iktidarlardan dayanışma içerisinde halkımız ile birlikte güzel hizmetler aldık. Bağımsız olduğunuz zaman biraz daha devlet kademesinde, bürokraside ön yargısız yaklaşıyorlar. Herkes sizi kazanmak için taleplerinizi yerine getirmeye çalışıyor. Bu da bizim için mutluluk. Bizim amacımız hizmet etmek" dedi.

8 kez üst üste seçim kazanmasını halkın özgüvenini kazanmaya bağlayan Başkan Uzunoğlu, "Halkın sevgisine layık olmak, bunun karşılığında da onlara hizmet verebilmek önemli. Ben bu hizmetleri verdiğimi düşünüyorum. Halkımız da bunları biliyor olmalı ki, bizi her dönemde desteklemişlerdir. Sadece bir dönemin dışında diğer seçimlerin hepsinde rakip adaylar vardı karşımda. Onlar ile demokratik oluşumlar içerisinde gayet güzel yarıştık. Ama vatandaşımızın en son tercihi ben oldum" diye konuştu.

35 yıl süren Belediye Başkanlığı döneminde bir çok hizmetlere imza attıklarını söyleyen Başkan Uzunoğlu, "Benim ve halkımın en büyük arzusu çevre köylerimiz ile birleşerek, kısa veya uzun vadede, siyasetin olumlu yönlerinden faydalanarak beldemizi ilçe yapmak. Bizim iki tane çok güzel yaylamız var. Bu yaylalarımızı tanıtıp, turizme kazandırarak halkımıza ekonomik anlamda katma değer kazandırmak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 12:07
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
demekki adammış başkan
demekki adammış başkan - 4 ay Önce

bu belediye başkanımızı kutluyorum belediye başkanları şehrine hizmet etmek için aday olurlar bu normal olanı birde intikam almak için aday olanlar varki bunlar kazandıklarında hemen kendine oy vermeyenleri işden atar hiç acımadan dayısının amcasının davasından insanları ötekileştirirler hani asıl amaç intikam dedikya kendisine oy azçıkan mahallelere yatırım hiç yapmazlar.birde böyle örnek belediye başkanları vardır.ki partisine bakmadan insanları eşit görür eşit hizmet ederler yani gerçekden halkının gönlüne girmişdir demekkki böyle bir belediye bankanınada sormak lazım sizcede neden uzunboylu kazanıyorsunuz demek lazım

her zaman söyleriz bir daha
her zaman söyleriz bir daha - 4 ay Önce

her zaman söyleriz 3 ÇEŞİT BELEDİYE BAŞKANI VARDIR.1.kendine çalışanlar yani cebine 2.partisine çalışanlar 3.halkına çalışanlar diye üçe ayrılırlar.partisine çalışanlar partisine yaranmak için partisi ne derse onu yaparki yanlışda olsa uygular.kendine çalışanlar cebinden başkasını düşünmezki bir daha seçilemessem fırsatı ganimet yapayın diyenler birde halkı için çalışanlar vardırki partisinide dinlemez kendinede çalışmaz şehri için halkı için çalışırki bir eksiğiz kalmasın adam gibi yaşayalım diye halkına şehrine çalışır.cebine çalışanlar seçim kaybettiğinde şehrinden göçerler ki şehrinde yaşamaya yüzü kalmamışdır en kötü başkanlarda bu tiplerdir

SIRADAKİ HABER