3 YILDIR GELENİ GİDENİ YOKTU

3 YILDIR GELENİ GİDENİ YOKTU

Musa Özdemir - Yeşilyurt İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda son zilinin üzerinden 3 yıl geçti. Bir zamanlar çocukların cıvıltıları ile inleyen, şu anda derin bir sessizliğin hâkim olduğu okulda MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut incelemelerde buluntu.

Yeşilyurt 1987 Yılında ilçe olduktan sonra nüfusu hızla artmış, mevcut olan Şehit Şemsettin Bey, Milli Hakimiyet, Yunus Emre İlköğretim okulları ihtiyaca cevap veremez durumu gelmişti. İlgili yerlere baş vurulup yeni bir okul yapılması gündeme gelmiş ve nihayetinde Tokat’ın Yeşilyurt ilçesine Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) yapılmasına karar verilmişti. Daha önce taşıma sistemi ile Eğitim-Öğretim görmek zorunda kalan çevre köy öğrencilerini, böylece tek çatı altında toplama imkânı olmuş ve öğrencilere düzenli bir eğitim imkânı sağlanmıştı.
Şartların değişmesi üzerine 2016 yılının haziran ayında Yeşilyurt İMKB YİBO’da ders zili son kez çalmış ve okulda eğitim, öğrenim durmuştu. Aradan üç yıl geçti. Yatılı Bölge Ortaokulu binası, üç yıldır kullanılmadığı için kaderine terk edildi. Bugüne kadar yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü, bahçesinde cıvıl cıvıl öğrencileriyle bir zamanlar Yeşilyurt’un en gözde eğitim öğretim kurumlarından biri olan okul binası, bugün derin bir sessizliğe büründü.

banner207
Şimdilerde okul merdivenlerinde otlar bitmeye, sıvaları dökülmeye, bakımsızlıktan çürümeye başlayan bina ilgi bekler konuma geldi. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Yatılı Bölge Okulunda incelemelerde bulundu. Bulut, bugün milyonlarca liraya yapılamayacak bir yatırımın kaderine terk edilemeyeceğini belirterek, “Bina kullanılamaz duruma gelmeden, tekrar kamunun hizmetine sunmamız gerekiyor. Konunun üzerinde hassasiyetle duracağım. Bu bina hangi hizmete tahsis edilebilir? Eğitim amaçlı mı yoksa, konaklama amaçlı mı kullanılabilir? Hem valiliğimiz kanalından hem de Ankara’dan olayın takipçisi olacağım” dedi.

Milletvekili Bulut’un incelemelerinde MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Aydoğan, Yeşilyurt İl Genel meclis üyeleri de hazır bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşilyurt lu öğretmen
Yeşilyurt lu öğretmen - 6 ay Önce

O okulun kapanmasına vesile olanlardan hesap sorulmalı. Tamiratı ve tadilatı için gönderilen paraları yerinde kullanmayıp, kalorifer ve diğer tamiri gereken yerleri tamir etmeyip, Tokat'ta idareci olma pahasına kapatanlara bunun hesabı sorulmalı.

Yeşilyurtlu meçhul
Yeşilyurtlu meçhul - 6 ay Önce

Herkesin olduğu gibi benimde emeğim var haber başlığı aynen şöyle bu okulda en son 3 sene önce zıl çaldı ve devamı şöyle haberin merdivenleri ot bağlamış sıvaları dökülmüş sayın vekil ve idareciler yeni idareciler hariç olay 3 sene önce vuku bulmuş siz 3 sene sonra yenimi anlıyorsunuz bir binanın ne zorluklarla yapıldığını önceden ön ayak olmadınız şimdi neden oluyorsunuz Allah insanı çıkarsız yaratmasına rağmen sizin bu amaç daki çıkarınız ne ola?

erbaada kaderine terk edilmiş kamu binaları var
erbaada kaderine terk edilmiş kamu binaları var - 6 ay Önce

erbaadada kaderine terk edilmiş kamu binaları var camları camekanları kırılmış sökülmüş eski üniversite gibi evyaba mahallesindeki eski devlet hasdanemiz eski ırmak kenarındaki 75 dönümlük tekel anbarları gibi bunları neden değerlendirmiyoruz yeniden bina yapmak kolaymı bunların yenisi daha büyüğü yapıldı diye eskilerini böyle yabanamı atmak lazım eskileride öğrenci yurdu acil ihtiyaç var yaşlılar huzurevi kadınçocuk sığınma evleri spor okullarımı olmaz o ilçede olmayan resmi kamu kuruluşu açın neden boş kalsın lütfen

Dilimizi özenli kullanalım
Dilimizi özenli kullanalım - 6 ay Önce

Haberlerin altına yapılan yorumlar hep aynı kalemden çıkmış gibi görünüyor. Noktası virgülü olmayan, büyük harf küçük harf konusunda dikkat edilmeyen bu gibi yorumlar anlamayı zorlaştırıyor. Bu şekilde yorum yazma alışkanlığı maalesef birçok haber sitesinde karşılaşılan bir durum. Biraz özenli cümleler kurmaya gayret edersek daha anlaşılır yorumlar ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Yeşilyurtsuz Öğretmen
Yeşilyurtsuz Öğretmen - 3 ay Önce

Milyonlarca lira devlet parasına mal olmuş bir virane. Koridorlarında öğrenciler koşturdukça zemin sallanır, her yağmur yağdığında çatısı akardı. Isınması bir dert, lavabosu, yurdu, yemekhanesi, derslikleri bir dertti. Kapatılması devlet bütçesinin heba olması dolayısı ile yanlış gibi görünse de en ufak bir depremde tuz buz olacağı açısından iyi bir olaydır. Hem okulda görev yapmış hem de lojmanlarında kalmış biri olarak insanın kendini güvende hissetmediği bir binaydı. Öğrencilerimizin can güvenliği açısından kapatılması iyi oldu. Bu binanın denetimlerden geçmesi ve de eğitim öğretime açılması da akıllarda ayrı bir soru işareti uyandırmıyor değil. Kaderine terk edilmemeli acilen yıkılmalıdır bu virane!

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0