2500 PET ŞİŞEDEN 10 KÖPEK KULÜBESİ

2500 PET ŞİŞEDEN 10 KÖPEK KULÜBESİ
banner207

Burhanettin Erden Haberi - Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde dernek üyeleri öğrencilerin desteği ile 2 bin 500 adet atık pet şişeden sokak köpekleri için 10 adet barınak yaptı.

Yeşilyurt ilçesinde Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği (TEKMED) üyeleri, öğrencileri 4 Pati misyonu başlığında öğrencileri tarafından toplanan atık pet şişeler sokak köpeklerine barınak oldu. 2 bin 500 pet şişenin birleştirilmesi suretiyle yapılan 10 köpek barınağı Yeşilyurt Belediyesinin de desteği ile hayvan yemi de alınarak sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı eski yatılı bölge okulu üst bölgesine yerleştirildi.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği (TEKMED) Başkanı Müslüm Kaçmaz, sokak köpekleri için yapılan 4 pati projesi kapsamında atık pet şişelerin değerlendirildiğini ifade ederek, “Çevre için zararlı olan atıkları toplumumuz ve hayvanlarımız için güzel bir şeyler yaparak kullanıyoruz. İlk olarak bunu Yeşilyurt ilçemizde hayata geçirdik" diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, satıkları değerlendirerek pet şişeler ile neler yapılabileceğini göstermiş olduklarını ifade ederek, “Pet şişelerden yapılan 10 köpek barınağını ilçe merkezi dışında sokak hayvanlarını korumak ve onları aç susuz bırakmamak için uygun bölgelere yerleştirdik. Bu vesile ile projeye destek olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
iyi güzel düşünülmüşdeeeee
iyi güzel düşünülmüşdeeeee - 2 hafta Önce

İyi güzel düşünülmüşde önemli bir eksik unutulmuş galiba burası yüksek tepe bir bölgede haliyle rüzgar fırtınası eksik olmaz eeeee fırtına bunları alıp uçurup derelere tepetakla atmazmı keşke iki yanına telle veya naylon kalın iplerle sıkıca bağlansaydı çok daha iyi kalıcı olurdu

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0