2020'de...

Yapımı devam eden Tokat Havalimanının belirlenen tarihten daha önce teslim edileceği müjdelendi. Müjdeyi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun, yapımı süren yeni havalimanı inşaat sahasını ziyareti sırasında yüklenici firma temsilcisi tarafından verildi.

2020'de...

Yapımı devam eden Tokat Havalimanının belirlenen tarihten daha önce teslim edileceği müjdelendi. Müjdeyi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun, yapımı süren yeni havalimanı inşaat sahasını ziyareti sırasında yüklenici firma temsilcisi tarafından verildi.

 Başkanı Eroğlu, ihalesi tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Tokat Havalimanındaki çalışmaları inceledi. Tokat Havalimanı Müdürü Mustafa Konca'nın da katıldığı inceleme ziyaretinde, inşaattaki son durum ve pistin yapısı ile alakalı yüklenici firma temsilcisi Erdoğan Karabacak'tan bilgi alındı. 
Yapılan inceleme ziyareti sonrasında konuşan ve 200 gün önce inşaatına başlanan bölgedeki hızlı gelişmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Altyapı çalışmaları süratli bir şekilde şuan pistin yapımıyla ilgili devam ediyor. İnşallah da bu önümüzdeki günler de daha da hızlanarak, inanıyorum ki Tokatımızın havalimanı, bu pist, siz değerli hemşehrilerimizin kullanımına açık olacak. Tokat'ın bir hayaliydi havalimanımız. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız, bakanlığımız, milletvekillerimiz, hep beraberce yapılan takip neticesinde Allah'a şükür geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ilk kazma vurulmuştu. Hemen hemen 200 gün geçti. Toplam 700 günlük bir süreydi havalimanımızın ihalesi ve kalan bir 500 gün gibi bir süremiz var. Haziran 2020 gibi inşallah firmamız bitirip teslim edecek ve uçuşlarımızda biz de Tokat'ın havalimanını kullanmış olacağız" şeklinde konuştu. 
Tokat Havalimanı ihalesini yürüten firmanın Altyapı İnşaat Direktörlüğü görevini yürüten Erdoğan Karabacak ise Tokat Havalimanının verdikleri söz gereği önceden belirlenen süreden daha erken bitirme gayretinde olduklarını ifade etti. Karabacak, "İşimizin yaklaşık 200 günü kadarı bitti. İşin ilerlemesinde yüzde 35'lerdeyiz. 15-20 günlük bir iş günü kaybımız oldu kötü hava koşullarından dolayı ama bunu telefi ederek hem başkanımıza verdiğimiz söz, hem Tokat halkına verdiğimiz söz, hem de Devlet Hava Meydanlarının temsilcisi buradaki başmüdürümüze verdiğimiz söz ile beraber bu havalimanını istenen süreden daha erken bitirmeye çalışacağız" diye konuştu. 

Öte yandan, 2700 metre pist boyu ve 45 metre genişliğiyle birçok uçağın iniş ve kalkış yapabileceği standartlarda olacağı bildirilen yeni havalimanında, kötü hava koşullarında da uçakların rahatlıkla iniş yapabileceği sistemlerin konuşlandırılacağı bilgisine ulaşıldı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:04
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
tokat yeterince devlet hizmeti alamadı ama
tokat yeterince devlet hizmeti alamadı ama - 7 ay Önce

tokat yeterince devlet hizmeti alamadı belki ama havaalanı yönünden sanırım bu açığın bir kısmıda olsa kapanacak.neden bir kısmı tekel sigara fabrikasının tamamen kalkması tokatta büyük ekonomik yara açmışdı halende tam kapanmış değil.ozaman tokatın yapacağı elindeki imkanların yanısıra yeni imkanlar isdemesi lazım devletten mesela elindeki imkanlar yeni hava limanı bittiği zaman eskisini GOP ünüversitesine havacılık yüksekokulu veya fakülte açılması şartuyla devredilmesi lazım ki yeni farklı bölüm için öğrenciler gelsin tokata her yeni öğrenci para demek sosyal yaşantı demek bacasız fabrika demek onun için biranönce eski havalimanı GOP ye devredilmesi lazım tokatın en büyük şansı 2 havalimanına sahip olması

erbaalı topal salihe cevap
erbaalı topal salihe cevap - 7 ay Önce

erbaalı haklısın öyle sanılıyor eski havaalanımız 2 defa genişletme iyileştirme yapıldı doğrudur halen şimdi eskisi yapılıyor sanılıyor çok kişide öyle sanıyor hayır bu yapılan eski havaalanının 500 metre azdaha tokat isdikametine sıfır yenisi 2.incisi yapılıyor.eski havaalanımız ilk yapılışında geçici küçük uçaklar acil hasda uçakları insin diye yapıldı sonra 2010 yılıda birazdaha bakım yapılmışdı ama pistin dağlara paralel olmayışından iniş tehlikeli idi bu yüzden yeni havaalanı yapılması daha büyük daha geniş daha uzun dağlara tam paralel isdikamette bir havaalanı yapılıyor eskiside GOP üniversitesine havacılık yüksek okulu olarak devredilecek sanırım

kaya topalsalıh
kaya topalsalıh - 7 ay Önce

bu hava limanı kaç defa yapılıyo anlamadım bildiğim kadarıyla çoktan yapılmıştı ve kaderine terk edilmişti yine aynısı olmasin

tokata 2 havaalanı olacak deseledi
tokata 2 havaalanı olacak deseledi - 7 ay Önce

tokata 2 havaalanı olacak deselerdi kim inanırdı 30 40 yıl önceleri ama demekki oluyormuş hayaldi gerçek oldu.o sebepden bu sebepden beğenirsiniz beğenmezsiniz tokatta şu anda 2 havaalanı var tam bitmesede ama artık var

SIRADAKİ HABER