ZİLE BELEDİYE YÖNETİMİ ÇEK KARŞILIĞI RANT SAĞLANDI MI?

ZİLE BELEDİYE YÖNETİMİ ÇEK KARŞILIĞI RANT SAĞLANDI MI?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zile İlçe Başkanlığının resmi sosyal medya hesabından Belediye Başkanı Şükrü Sargın'a yöneltilen sorular dikkat çekti. Belediye yönetiminin bir iş adamından çek alarak, kat artırımı yoluyla, o iş adamına rant sağlanıp sağlanmadığı soruldu.

Tokat'ın Zile ilçesi  şaibelere karışan bir belediye yönetiminden kurtulmasının ardından, yeni yönetimle ilgili de iddialar ortaya çıktı. MHP Zile İlçe Başkanlığı sayfasından yeni belediye yönetimine yöneltilen iddialar, "belediyede yolsuzluk ve usulsüzlük mü yapılıyor?" sorsunun sorulmasına neden oldu.

ÇEK KARŞILIĞI RANT

MHP Zile İlçe Başkanlığı resmi sosyal medya hesabından yayınlanan yazıda, bir iş adamından 250 bin liralık çek alındığı ve bu para karşısında belediye meclisinde çeki veren firmanın sahibine kat artışı yoluyla rant sağlandığı yönünde sorular soruldu.

"HESAP SORACAKTIN NE OLDU?"

Başkan Sargın'ı terletecek sorulardan biri de, seçim döneminde önceki yönetimin yolsuzluklarına dikkat çekerek, "yanlış yapanlardan hesap soracağız" şeklindeki sözü hatırlatılması yoluyla soruldu. MHP Zile İlçe Başkanlığı Sargın yönetimine, "yanlış işler yapanlara hesap soracaktınız, bu konuda yaptığınız bir çalışma varsa kamuoyu ile paylaşır mısınız? Yasal başvuru yaptınız mı?" şeklinde sorular da yöneltti.

GEÇMİŞ YÖNETİMİ AKLAMA

Belediye meclisinde geçmiş dönemi temize çıkaran ibra oylaması yapıldığı ima edilerek, "belediye meclisinde geçmiş dönemi temize çıkaran ibra oylarının kime ait olduğunu açıklar mısınız?" şeklinde sorulan soru da, cevabı merak edilen sorular arasındaydı.

NE CEVAP VERECEK?

Bu önemli iddia ve sorulara Zile Belediye Başkanı şükrü Sargın'ın nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 18:14
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0