ÜLKENİN DİKKATİ TOKAT'TAKİ O DAVAYA ÇEVRİLİYOR

ÜLKENİN DİKKATİ TOKAT'TAKİ O DAVAYA ÇEVRİLİYOR
Abone Ol

Tokattan.com'un Tokat'ın Turhal ilçesindeki çocuk evlerinde çocuklara fiziki ve psikolojik şiddet olayı haberinden sonra dikkatler konuyla ilgili davanın üzerine çekildi. 5'i tutuklu 16 sanığı ve 26 mağduru olan davanın dünkü ilk duruşmasını CHP'nin 3 milletvekili de izlerken, bugün ise, #tokattaşiddetvar başlığıyla yapılan paylaşımlar Twitter aleminde gündem oldu. 

Tokattan.com'un Zile Cumhuriyet Başsavcılığının Turhal ilçesindeki sevgi evlerinde çocuklara şiddet olayıyla ilgili hazırladığı iddianameye ulaşması ve 3 bölümlük seri haber yapmasının ardından konu ülkenin gündemine oturma noktasına geldi. Dün başlayan davanın ilk duruşmasını CHP Tokat milletvekili Kadim Durmaz, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer'de izledi. 

Dün başlayan davanın ilk duruşması bugün de devam ediyor. Ulusal medyada henüz yer almamasına rağmen Tokattan.com'un haberiyle gözler davaya çevrildi. Bugün Twitter'da #tokattaşiddetvar hashtagi ile yapılan paylaşımlar gündeme oturdu. Şikayetçi veliler, kurum çalışanları, görgü şahitleri ve mağdur çocukların yanı sıra, sanıkları da dinleyecek mahkeme heyetinin mahkemeyi ertelemesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 11:46
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263