ÜLKEMİZDEKİ REZİL SİYASET DİLİNE ARMAĞAN OLSUN

ÜLKEMİZDEKİ REZİL SİYASET DİLİNE ARMAĞAN OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe kongresini gerçekleştirdi. Son zamanlarda bazı partilerce atamalar ve parti genel merkezlerinin işaret ettiği tek adaylarla gidilen kongrelerin tersine CHP'nin Niksar kongresi 3 adayın mücadelesi ile tamamlandı. Kongreye damgasını ise bir fotoğraf karesi vurdu. Objektiflere yansıyan bir karede Niksar'ın mevcut Ak Partili Belediye Başkanı Özdilek Özcan'ın anne ve babası da yansıdı.

Çekişmeli bir ortamda geçen kongrede zaman zaman sözlü sataşmalar yaşanırken, üç adayda birliktelik mesajları verdi. Kullanılan oyların ardından seçime geçildi, mevcut Başkan Zafer Başar 73 oyla güven tazelerken diğer adaylardan Medet Doğan 61 oy, Tunay Öncü ise 53 oy aldı.

CHP kongresine damgasını ise Niksar'ın Ak Partili belediye başkanı Özdilek Özcan'ın Anne ve babasının fotoğrafı oldu. Koyu bir CHP'li olan Özcan ailesinin partinin üyesi oldukları, baba Hidayet Özcan'ın CHP'den Niksar'ın Gürçeşme belediye başkan adayı olduğu ve seçimi kazanarak bir dönem CHP'den belediye başkanlığı yaptığı belirtildi.

Özcan ailesinin CHP kongresinden yansıyan bu sıcak görüntüleri adeta, ülkemizde yer-yer çirkinleşen rezil siyaset diline ve "hainlik" başta yapılan yaftalamalara güzel ve naif bir cevap gibiydi. Baba Özcan CHP üyesi ve eski bir CHP'li Blediye Başkanı, oğul Özcan ise Ak Parti üyesi ve Ak Parti'nin Niksar belediye başkanı.

KONGREDEN AYRINTILAR;

Niksar Ticaret ve sanayi Odası lokalinde yapılan kongrede mevcut Başkan Zafer Başar, Tunay Öncü ve Medet Doğan'ın listeleri yarıştı. Kongrenin divan başkanlığını CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından ardından divan başkanlığına yetki verildi. Divan başkanı CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal, yaptığı selamlama konuşmasında kongrenin Niksar'a ve partilerine hayırlı olması dileklerinde bulunarak üç adaya da başarılar diledi. Dilek ve temenniler bölümünde karşılıklı söz atışması yaşanırken, partililerin sağduyulu yaklaşımı gergin ortamın yumuşamasını sağladı. Üç aday da konuşmalarını yaptıktan sonra seçimlere geçildi.

188 delegenin oy kullandığı seçimde mevcut Başkan Zafer Başar 73 oyla güven tazelerken, diğer adaylardan Medet Doğan 61 oy, Tunay Öncü ise 53 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe Kongresine CHP Tokat Milletvekili TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, CHP Tokat eski Milletvekilleri Orhan Ziya Diren, Feramüz Şahin, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Seçim zaferinin ardından kısa bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Zafer Başar, tüm delegelere gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederek; “Bundan sonra yine hep birlikte partimizi kalkındırmak için daha iyi noktalara getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Zafer Başar başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Zafer Başar'ın başkanlığındaki yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşacak; Zafer Başar (Emekli Esnaf), Buket Çanakçı (Avukat), Şenel Tümer (Emekli Öğretmen), Münire Bekar (Esnaf), Döndü Çelik (Çiftçi), Sibel Kihtir (Ev Hanımı, Muzaffer Turhan (Emekli öğretmen), Cem Kurtgöz (Veteriner Hekim), Onur Üngör (Esnaf), İlhan Özdemir (Çiftçi), K.Ünal Kaynar (Esnaf), Medet Dondurma (Esnaf), Metin Erdem (Emekli Memur), Zafer İnanç (Emekli Memur) ve Remzi Kefeli (Emekli Bankacı).

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 13:11
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aha boyle
Aha boyle - 3 ay Önce

Yüzde elli oy alan parti bı turlu sağlam akparti li bulamıyor. Bir sekilde görev alan adamlar ya CHP'li ya ipli ya zengin mafya ya da herhangi karanlık adam oluyor. Yüzde elli içinden bir tane bulupta koymayı beceremiyorlar nasıl lluyorsa

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0