Tokat'taki Gibi "Korsana Hayır" Cevabı Dünyada Görülmemiştir

TTSO Başkanı Ali Çelik, göreve gelmesinden bu yana uyguladığı anti demokratik tavır ve yok saymaların ilk faturasını bugün ödedi.

Tokat'taki Gibi "Korsana Hayır" Cevabı Dünyada Görülmemiştir

Tokat Sanayi ve Ticaret Odası (TTSO) Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler icra Kurulu Seçimleri Tamamlandı. Yapılan Seçimlerden çıkan sonuçlar, TTSO Başkanı Ali Çelik'in başkanlığı ve kurumda kendine duyulan güveni sorgulanır hale getirdi.

Tokat'ta TOBB'a bağlı oda ve borsalar tarafından seçilerek oluşturulan Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, bugün yaptıkları seçimlerle Başkan ve Başkan Yardımcılarını belirledi. TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Giden ve Genel Sekreter Sinan Ardil gözetiminde yapılan seçimlerde TTSO Başkanı Ali Çelik'in desteklediği başkan adayları her iki seçimde de kaybetti. Kadın Girişimciler icra Kurulu seçiminde Şükriye Balcı Başkan, Aynur Şengör, Rüveyda Gürgünoğlu ve Betül Kılınç Başkan Yardımcıları olarak seçilirken, Genç Girişimciler İcra Kurulu seçiminde Serhat İspirli Başkan, Aydın Atılgan, Onur Bayraktar ve Selim Sargın Başkan Yardımcıları olarak seçildi.

ÇELİK’E İLK FATURA

TTSO Başkanı Ali Çelik, göreve gelmesinden bu yana uyguladığı anti demokratik tavır ve yok saymaların ilk faturasını bugün ödedi. Desteklediği her iki başkan adayının da seçimi kaybetmesi, Başkan Çelik'in TTSO'daki başkanlığı ve ilçe Sanayi ve Ticaret Odalarındaki koordinatör rolünü sorgulanır hale getirdi.

SEÇİLMİŞLERİ YOK SAYMIŞ, KORSAN KURUL OLUŞTURMUŞTU

Çelik geçtiğimiz aylarda TTSO'nun seçimle göreve gelen Kadın Girişimciler Kurulu'nu yok saymış, onların yerine kendisini destekleyen kadınlardan, 'Gönüllü Kadın Girişimciler Kurulu' adı altında yasal olmayan korsan bir kurul oluşturmuştu. Kadın Girişimcilerle ilgili faaliyetleri bundan sonra bu korsan kurul üzerinden yürüteceğini açıklayan Çelik, bazı faaliyetleri de bu korsan kurul üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştı. ilçe Ticaret ve Sanayi Odaları ile o odalara bağlı ilçeleri temsil eden seçilmiş delegeleri yok saymak anlamına gelen karar üzerine Gazeteciler ve kamuoyundan büyük tepkiler yükselmişti.

banner207
ÇELİK’İN “B” PLANI ÇÖKTÜ

Tepkiler üzerine oluşturduğu korsan kurul ile ilgili geri adım atan Ali Çelik, bu kez korsan kurulu yasallaştırma yönünde yeni bir hamle başlattı. TTSO'nun Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu'na kendi listesiyle giren başkan Çelik, TTSO'yu tamamen elime alacağım derken, iki seçimi birden kaybederek ağır bir yenilgi aldı.

YOK SAYMAYA KARŞI BİRLEŞTİLER

Kendilerinin ve ilçeleri Tokat Ticaret ve Sanayi odasında temsil eden ilçe delegelerinin yok sayılmasına karşı direnen Erbaa, Turhal, Niksar ve Zile Ticaret ve Sanayi Odaları ile Tokat ve Zile Ticaret Borsalarının başkanları ortak karar alarak, seçimde başkan çelik'in karşısında kendi listelerini çıkardılar. İlçelerin bu demokratik tutumu sonuç verdi ve Ali Çelik ağır bir yenilgi aldı.

7 ODANIN 6’SI ÇELİK’İN KARŞISINA DİKİLDİ

Tokat’ta TOBB’a bağlı faaliyet gösteren 5 oda ve 2 borsadan oluşan 7 STK’nın 6’sı, TTSO Başkanı Ali Çelik’in karşısında yer almasının ardından, Çelik’in başkanlığı, kendisine duyulan güven ve Tokat'ın ilçe TSO'ları açısından koordinatör rolünü de sorgulanır hale geldi. Önümüzdeki süreçte TTSO'nun ilçe Ticaret odaları ve Borsaları arasındaki Koordinatör bu rolünü kaybedebileceği konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 15:07
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0