Tokat'taki 23 Nisan Kutlamalarında Öyle Bir Şey Oldu ki

Tokat'ta 23 Nisan kutlamaları ironik bir tablo ortaya çıkardı. İl de en önemli haberleri dahi giremeyecek duruma gelen gazetecilerin yerine bu kez çocuklar gazeteci oldu.

Tokat'taki 23 Nisan Kutlamalarında Öyle Bir Şey Oldu ki

23 Nisan kutlamaları Tokat'ın en önemli sorunlarından birine ironik bir dokunuşa sahne oldu. Çocuklar kentte can çekişen gazetecilik mesleğine soyunarak protokolle röportaj yaptılar.

GARİBANA HIRSIZ İHBARI YAPILSA

Tokat'ta daha geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulması dahi gazetelerde haber olarak yerini alamamıştı. İl genelinde yapılan hırsızlık olayından dolayı bir garibana suç duyurusunda bulunulsa haber olabilirken, şehri yöneten belediye başkanı hakkında yapılan suç duruyurusu ildeki gazetecilerce haber yapılamadı. Üstelik sıradan küçük bir garibana yapılan basit bir suç duyursusu değil, çok önemli ve belgeli iddialarla yapılan suç duyursunun haber yapılamaması Tokat kamuoyu tarafından da buruk bir dikkatle izleniyor.

banner207
Şehirdeki imar skandalı haber yapılamıyor, bir iş merkezinde esnaf ve insanlara reva görülenler, mescite reva görülenler haber yapılamıyor, belediye iftarında zehirlenen 150 insan haber yapılamıyor, belediye başkanının Tokat'taki bir FETÖ elebaşı ile ilişkisini ortaya koyan önemli bir belge ortaya çıkıyor haber yapılamıyor derken, son olarak belediye başkanı hakkında suç duyursu da ildeki gazeteler ve gazetecilerce haber yapılamamıştı.

ÇOCUKLAR GAZETECİ OLDU

Tokat genelinde gazetecilik mesleği bu derece ayaklar altına düşmüşken ilginç bir olay yaşandı. İldeki 23 Nisan kutlamalarında gazeteciler görevlerini 6 yaşındaki Kutluhan Egemen Er ve Aysima Özdemir'e devretti. Minik gazeteciler ellerinde mikrofonlarla Tokat Valisi Cevdet Can ile röportaj yaptı. Çocukları 23 Nisan sorusuna Vali Can, "23 Nisan olduğu için çok mutluyum. Sizleri mutlu görünce daha çok mutlu oluyorum. Daha çok seviniyorum. Bayramınız kutlu olsun" şeklinde cevap verdi. Kutlamalar öğrencilerin müzik dinletisiyle son buldu.

Tokat'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı. Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda düzenlenen törene Tokat Valisi Cevdet Can, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve kent protokolü katıldı. 700 öğrencinin; çocuk bandosu, çocuk korosu ve halk oyunları gösterileriyle sahne aldığı etkinler, salonu dolduran Tokatlılar tarafından ilgi ile takip edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 17:45
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0