TOKAT'TA FIRTINA ELEKTRİK HATLARINI VURDU

TOKAT'TA FIRTINA ELEKTRİK HATLARINI VURDU
Abone Ol

Tokat'ta fırtına etkisi devam ediyor. Aldığımız bilgilere göre Tokat genelinde 35-40 civarı köye elektrik verilemiyor.

Dün başlayan ve saatte yer-yer 60 ile 80 kilometre hızla esen rüzgar ve fırtınanın Tokat üzerindeki olumsuz etkileri devam ediyor. Yüksek kesimlerde şiddeti 100 kilometreye kadar çıkan rüzgar hayatı zorlaştırıyor. Dün gece il genelinde ağaçları kökünden sökecek, çatıları uçuracak noktalara gelen fırtının en önemli olumsuz etkilerinden biri de elektirik kesintileri ile kendini hissettiriyor.

Tokat Valililiğinin yaptığı fırtına uyarısının altına gelen yorumlarda vatandaşlar bazı köylerde elektiriğin kesik olduğundan yakınıyor.

 Bize yansıyan şikayetler üzerine Elektirik Dağıtım Şirketi ÇEDAŞ'ın yetkilileri ile ayptığımız görüşmede yaklaşık 35-40 köye elektrik veremedikleri bilgisi aldık. Bazı bölgelerde direklerin kırıldığı veya yıkıldığını belirten yetkili, fırtına etkisi geçene kadar sorunun devam edeceğini aktardı. 

Sosyal medyadan yorum ve paylaşımlarla durumun ciddiyetine dikkat çeken vatandaşlar, 48 saattir kesik olan elektriklerden dolayı kış için hazırladıkları ve dolaplarda sakladıkları yiyeceklerin bozulmaya başladığını belirterek ÇEDAŞ'a tepki gösteriyorlar. Elektiriklerin kesik olduğu bölgelerde elektriğe bağlı çalışan iş yerleri ve cihazların çalışmamasından dolayı, sosyal hayattan sağlığa sıkıntılar yaşandığı alınan bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 22:48
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263