"Tokat'ta FETÖ'cü Görünme Riskinden Sadece Vatandaş mı Korkuyor?" Dedirten Görüntü

TÜGVA'da iki yöneticinin FETÖ üyeliği iddiası ile tutuklanması, FETÖ'nün bu vakfa sızmasını gündeme getirirken, Tokat'ta gözlerin TÜGVA Temsilciliğine çevrilmesine neden oldu.

"Tokat'ta FETÖ'cü Görünme Riskinden Sadece Vatandaş mı Korkuyor?" Dedirten Görüntü

ÖZEL HABER - Bilal Erdoğan’ın da üst düzey yöneticilerinden olduğu TÜGVA’dan iki yöneticinin FETÖ'den tutuklanması, örgütün bu vakfa sızma ihtimalini gündeme getirdi. TÜGVA Yüksek Öğrenim Koordinatörü Türkiye Evleri Sorumlusu Esad Erdoğan ile yurt müdür yardımcısı olan kardeşi Ekrem Erdoğan’ın FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklanmaları, dikkatleri vakfın taşra temsilciliklerine yöneltti. TÜGVA'NIN Tokat Temsilcisi Aykut Kağnıcı da, bir FETÖ elebaşı olduğu kesinleşen Ferhat Kızılkaya'nın ortaklarından olarak biliniyor.

Geçtiğimiz ay, (15 mart) TÜGVA’nın Tokat temsilciliği, Yüksek İstişare Kurulu üyelerinden biri olan Bilal Erdoğan’ın katıldığı bir törenle açılmıştı. TÜGVA'da 2 yöneticinin FETÖ'den tutuklanması, vakfa FETÖ'nün sızmış olabileceği ve bu sızma ihtimalinin ne boyutta olduğu sorusunu gündeme getirdi. Son gelişmeler Tokat’ta ise dikkatlerin, TÜGVA Tokat Temsilciliği ve yönetimine çevrilmesine neden oldu.

BU ORTAKLIK DİKKAT ÖEMEYECEK GİBİ DEĞİL

TÜGVA’nın Tokat Temsilciliği Başkanı Av. Aykut Kağnıcı. Kağnıcı aynı zamanda, FETÖ’nün Tokat Avukatlar Yapılanmasını kuran ve örgütün Tokat’taki elebaşlarından olduğu ortaya çıkan Ferhat Kızılkaya’nın hukuk bürosu ortaklarından olarak biliniyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun da başkan seçilmeden önce, Kızılkaya ile önce aynı hukuk bürosuna ortak olduğu, biliniyor. Başkan Eroğlu'nun bu ortaklığı belediye başkanı seçildikten sonra sonlandırdığı sanılıyor.

KEMAL VANLI DAVASINDA ORTAYA ÇIKTI

Başkan Eroğlu’nun, başkan olduktan sonra FETÖ elebaşı Kızılkaya ile ilişkisini kesmediği, 2016 yılı Haziran ayında Gazeteci Kemal Vanlı’ya karşı açtığı davaya sunduğu vekaletle ortaya çıkmıştı. Eroğlu'nun mahkemeye sunduğu ve kendi imzasını taşıyan belge, Ferhat Kızılkaya, Aykut Kağnıcı ve Engin Beneklioğlu'na avukatı olarak vekalet verdiği ve birlikte çalışmaya devam ettiklerini ortaya koymuştu.

banner207

HALA AYNI OFİS VE AYNI TABELE ALTINDA

Bütün bu gelişmelere rağmen, FETÖ'nün Tokat'taki elebaşlarından olduğu Tokat Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla da kesinleşen Ferhat Kızılkaya'nın ortağı olduğu hukuk bürosu faaliyetlerine devam ediyor. İsminin yazılı olduğu tabelada, Kızılkaya ile birlikte, TÜGVA Tokat Temsilcisi Avukat Aykut Kağnıcı ve Engin Beneklioğlu'nun isimleri de yer alıyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun bir FETÖ elebaşını kendine vekil tayin etme durumu kadar, TÜGVA Temsilcisi Aykut Kağnıcı'nın o FETÖ elebaşı ile aynı çatı altında ortaklık yapma ihtimali ve isimlerinin aynı tabelada yer almarı da kamuoyunda tam olarak anlaşılamayan ve ildeki FETÖ operasyonlarının samimiyetini sorgulatan durumlardan biri.

Direkt Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kontrolünde olduğu bilinen TÜGVA'ya dahi FETÖ'cülerin sızmış olabileceğine işaret eden tutuklamalardan sonra, gözler bir kez daha vakfın taşra temsilcilikleri ve örgütün buralardaki yapılanmalarına çevrildi.

FETÖ elebaşı Avukat Ferhat Kızılkaya’nın, ortaklarından Avukat Eyüp Eroğlu’nun Tokat Belediye Başkanı, bir diğer ortağının ise, TÜGVA Tokat temsilcisi olması ve Kızılkaya’nın FETÖ elebaşı olduğu ortaya çıkmasına rağmen ilişkilerini kesmemeleri, kestilerse bunu kamuoyuna açıklamaları dikkat çekiyor. Öte yandan ortaya çıkan belgeler bu ilişkilerin kesilmediği ve hala ısrarla devam ettiğine işaret ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 15:16
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0