Tokat'ta 200 çocuk zehirlendi ama kimseye duyurulmadı

Tokat'ta faaliyet gösteren ve AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat'a ait özel Ay Işığı Okullarındaki öğrenciler yedikleri gıdadan zehirlendi.

Tokat'ta 200 çocuk zehirlendi ama kimseye duyurulmadı

Tokat'ta özel bir okulda öğrencilerin yedikleri gıdadan zehirlendiği ortaya çıktı. Yaklaşık 200 öğrencinin zehirlendiği olayın basına yansımaması dikkat çekti.

Tokat'ta faaliyet gösteren ve AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat'a ait özel Ay Işığı Okullarındaki öğrenciler yedikleri gıdadan zehirlendi. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liseleri olan Özel Ayaışığı lisesinde Perşembe günü yaşanan olayda en az 200 öğrencinin zehirlendiği ve zehirlenmeye bağlı şikayetlerle Tokat Devlet hastanesi başta ildeki diğer hastanelere başvurdu. Perşembe günü yaşanan olayda, sırf cuma günü, Tokat Devlet Hastanesi acilinde adli zehirlenme vakası olarak kayıtlara geçen hasta sayının 100 öğrenci olduğu ortaya çıktı.  3 gündür hastanelere zehirlenme şikayeti ile yığılmaların olduğu, bazı çocukların ilk müdahalelerinin ardından gönderildiği, ama daha sonra şikayetlerin devam etmesi üzerine hastanelere tekrar getirildikleri alınan bilgiler arasında.

MEDYAYA YANSIMADI

banner207
İkinci, üçüncü defa hastaneye getirilen bazı çocukların hastaneye yatırılarak tedavi altına alındığı ve tedavilerinin devam ettiği belirtilirken, Tokat'ta konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor.

3 DEVLET KURUMU SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı belirtilen böylesine büyük kitlesel zehirlenmenin medayaya nasıl yansımadığı ise henüz bilinmiyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Tokat Valiliğinin konuyla alakalı açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirip, bilgilendirmeyeceği ise bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 13:28
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 7 ay Önce

benim 2 çocuğum da ayışığında ama hiçbir şekilde zehirlenme filan yok hemde aynı yemekten daha fazla yediklerini sölediler ama nedense insanlar karalama politikasını hiç bırakmıyorlar birkaç öğrencide olmuştur ama abartmamak gerekir toplu olan yerlerde olan şeylerdir.

Tokatlı
Tokatlı - 7 ay Önce

Yukardaki yorum doğruyu yansıtmamaktadır.Sadece Tokat Devlet Hastanesine 320 kişi müracaat etmiştir. Bir çocukta geçici bilinç kaybı, bir çocukta geçici görme kaybı yaşanmıştır. Ama maalesef Tokat Valisi dahil tüm yetkililer olaya kör bakmaya devam etmektedirler. Yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0