TOKAT MİLLETVEKİLİ ZENGİN'E AĞIR İTHAM

Ünlü tarihçi Prof.  Dr. Ahmet Şimşirgil'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama günün polemiği oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin ile ünlü tarihçi Prof.  Dr. Ahmet Şimşirgil arasında sosyal medya üzerinden Tokat Kitap Fuarı polemiği yaşanıyor. Prof. Şimşirgil, Tokat Kitap Fuarındaki söyleşinin Milletvekili Zengin'in yazdığı bir yazısından dolayı iptal edildiğini söyledi. Bunun üzerine Zengin'de suçlamaları kabul etmeyerek karşı açıklama yapınca polemik derinleşti.

"ÖZLEM ZENGİN İPTAL ETTİRDİ" DEDİ

"6 Ekim pazar günü Tokatlı hemşehrilerimle hem söyleşim hem de imza günüm olacaktı. Ancak bu söyleşinin dün itibariyle iptal edildiğini öğrendim. Tokat milletvekili Özlem Zengin, benim 26 temmuz da Türkiye Gazetesi Cuma Divanı'nda çıkan İstanbul sözleşmesiyle ilgili yazımdan dolayı rahatsız olduğunu ve bu programımı iptal ettirdiğini öğrenmiş buluuyorum.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AİLEYİ ÇÖKERTEN BİR ANLAŞMADIR"

İstanbul sözleşmesi nesilleri mahveden aile çökerten bir anlaşmadır ben bunun yanlışlığını her vesileyle ve her zaman dile getireceğim ve bundan asla dönmeyeceğim ancak özlem zengin hanımın yaptığı fikre hür düşünceye ve tarihe saygısızlık ve en büyük darbedir.

"KENDİSİNİ KINIYORUM"

Bir bilim adamını okuyucularıyla buluşturmaması en büyük haksızlıktır. Bu durumu bir milletvekilinin ilim adamlarının yaptığı yapıcı tenkitlere tahammül gösteremek olarak görüyor ve bu tip işlerle meşgul olduğu için kendisini kınıyorum.

ÖZLEM ZENGİN CEVAP VERDİ

Prof. Ahmet Şimşirgil'in kendisi hakkında ortaya attığı iddialara sosyal medya üzerinden cevap veren AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, 'Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır.' dedi.

'BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI'

Fuarda yapılacak olan programa müdahil olmadığına vurgu yapan Zengin, 'Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiçkimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır.' dedi.

Milletvekili Zengin'in, Prof. Şimşirgil'in Tokat Kitap Fuarı'ndaki söyleşini iptal ettiği yönündeki iddialarını redetmesi üzerine, Prof Şimşirgil Zengin'i yalanlayan ifadelerle,. "Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Kitap fuarına müdahale ettiğini inkar ediyor.
Belediye beni davet etti ve günlerdir afişim meydanlardadır. Hal böyle iken Timaş’ı arayıp hocayı geri çekin diyenler kimlerdi ve kimin adını verdiler?" dedi.

"HOCA BENİ ARASIN ÖZÜR DİLESİN" DEMİŞSİNİZ

Prof Şimşirgil şöyle devam etti; Timaş sorumlusuyla belediyede görüşen Kent konseyi bşk. ve Bld.bşk.yrd.sı iptal talebenin kimden geldiğini söylediler? Programın iptali üzerine araya giren bir yöneticiye, “Hoca beni arasın özür dilesin” demiştiniz? Bu işte bir dahliniz yoksa neden böyle bir talepte bulundunuz. Açıklama cümlelerinizin arasına sıkıştırmış olduğunuz, “Kadınlara üstenci ve aşağılayıcı bakış” ifadenizin muhatabı kimdir ve neden böyle bir sözü söyleme ihtiyacı hissettiniz. Bunun imza günü iptali ve konu ile ne bağlantısı var?

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0