Tokat CHP'de Sancının adı; Durmaz mı?

CHP'nin Tokat merkezi ve ilçeleri içten içe kaynamaya devam ediyor. Milletvekili Kadim Durmaz'ı, il genelinde parti teşkilatlarını  kendi siyasi ikbaline göre şekillendirmeye çalışmakla suçlayan bazı partililer, yaklaşan seçimler öncesi il merkezi ve ilçelerdeki aday açıklayamama sıkıntısından dolayı da ayrıca rahatsızlıklarını dile getiriyor.

Tokat CHP'de Sancının adı; Durmaz mı?

CHP'nin Tokat merkezi ve ilçeleri içten içe kaynamaya devam ediyor. Milletvekili Kadim Durmaz'ı, il genelinde parti teşkilatlarını  kendi siyasi ikbaline göre şekillendirmeye çalışmakla suçlayan bazı partililer, yaklaşan seçimler öncesi il merkezi ve ilçelerdeki aday açıklayamama sıkıntısından dolayı da ayrıca rahatsızlıklarını dile getiriyor.

Geçtiğimiz haftalarda CHP Almus İlçe Başkanı Hüseyin Karabulut da zehir zemberek bir açıklama ile görevinden istifa etmişti. Karabulut'da istifasından Almus adayının açıklanmasında yaşanan sıkıntı ve Milletvekili Kadim Durmaz'ın tutumunu sert dille eleştirmişti.

CHP'li Karabulut, "Partinin her biriminde azimle görev almış bir yönetici olarak CHP’nin ilçemizdeki son yerel seçimlerinde yaşadığımız heyecanın çalışmalarımıza yansımadan engellenmesi önümüze sürekli manasız sorunlar çıkarılması kişisel olarak katlanacak seviyeyi aşmıştır." diyerek, Milletvekili Durmaz ve İl teşkilatındaki yönetim yapısını hedef almıştı.

"Yaptığımız yoğun görüşmeler içinde, parti ve aday içinde, sağladığımız çalışma proğramları içinde yönetim olarakda aldığımız ortak karar ile adayımızla seçimlere girmeye karar verdik." diye konuşan Karabulut, ilçede CHP'nin tek aday adayı Gazeteci Mahbip Dilek'le seçime gitme isteklerini dile getirmişti.

İL YÖNETİMİNİ TANIMAKTA ZORLANIYORUZ...

İlçedeki CHP adayına karşı Milletvekili Durmaz kontrolündek,i il yönetiminin ne tür engellemelere girdiğini ise; "Fakat son zamanlarda tanımakta zorlandığımız ilimizin sorumluluğu tek bir kişi üzerinden yönlendiriliyor. Yönetimimize ve adayımıza mantıklı cevaplar verilmekte zorlanmış ve her cevabı bir öncekini aratır nitelikte idi. Biz Almus ilçe yönetimi olarak bu sorunlarıda kendi içimizde halledeceğimizi kol kırılır yen içinde kalır mantığında çözeceğimizi düşünürken sayın sorumlumuz konuyu adeta kişiselleştirip adayımızın yaptığı onurlu mesleğine dil uzatmaya başlamıştı. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan gazetecilik mesleğini çıktığı ilk günden beri eğilip bükülmeden yapmaya çalışan adayımızın bu mesnetsiz ve haksız saldırıyarağmen yaşanılacak gerginliğin bu seçim sürecinde en çok partiye zarar vereceğini düşünen adayımız çalışmalarını güçlendirmek için eni projeler üretip teşkilatımızla paylaşmasına rağmen malum yöneticinin kendisi ve tecrübesiz kadrosuda oyalama, bıktırma çalışmalarına devam ediyordu. Atanma sürecinde Tokat'ta yapılan etkinlikler içinde orcıganize edilen kadın seçme ve seçilme hakkının anma proğramı yapılırken ortak akılın hakim olduğuı atanma kararını beklerken Tokat üzerinden şahsi hesaplar yapan yöneticiler artık adayımıza direk aday adayı çıkarılmayacağını söylemeye başladılar. Ayrıca aynı günlerde şahsımada aday adayımız varken bir başka parti ile ortak çalışıp mutlaka aday arayışına girmemiz istendi. Bu beklentiyi şahsıma, Almus ilçe yönetim kuruluna ve seçmenlerimize ağır bir hakaret kabul edip istifa etme gereği duydum." şeklinde anlatmıştı.

KENDİNİ PARTİNİN ÜSTÜNDE GÖREN...

Gelinen noktada kendisine istifa etmekten başka yol kalmadığını ima eden Karabulut, "Kendini parti üzerinde gören ve bizlerede alt kademe memur insiyatifi gösteren yöneticilerle artık çalışamayacağımıza karar verdim. Aktif olarak yönetimden çekilmeme rağmen partim ve partili arkadaşlarımla gönül bağım ve hep kazanma arzum devam edecektir. Partide yıllardır birlikte çalıştığımız arkadaşlara, sabırlı ve başarılı çalışmalarının devamını dilerken aday adayımız sayın mahbip hanımada partiye yıllar sonrada yaşattığı coşku için teşekkür ederim." diyerek Almus İlçe Başkanlığı görevinden istifa etttiğini duyurmuştu.

TURHAL VE NİKSAR'DA KAYNIYOR...

Almus İlçe Başkanı Hüseyin Karabulut'un Almus'tan aday gösterme çabalarına çıkarılan engelleri çarpıcı şekilde anlatarak istifa etmesinin yankıları sürerken, Milletvekili Durmaz'ı, kapalı kapılar ardında partinin zararına pazarlıklarla suçlayayan partinin Turhal ve Niksar teşkilatlarının da içten içe kaynadığı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 22:56
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
chp izmirde de kaynıyor erbaadada çok yerdede
chp izmirde de kaynıyor erbaadada çok yerdede - 7 ay Önce

chp izmir başda olmak üzere erbaa dahil kumgibi kaynıyor erbaadada chp liler türkiyenin ikinci büyük partisi olupda dünki kurulan iyi partiye yama oluyor diye alttan alttan söylenenlerin sayısı giderek artıyor eskiden bir dönemdede mhp ye yama oluyordu hdp ye yama olduğu yerlerde çok halende öyle erbaada bile bunu anlamak basit geçmişde 25 yıldır bakın geriye CHP belediye seçimleri 1500 oy alıyor yerel seçimlerde 7000 merkezde eeeee peki aradaki 5500 oy kime gidiyordu MHP nin adayına yenihana yani eeee işin aslı sen kendi partine oy vermessen kendi fidanını sulamassan fidanın böyle kurur şimdide dün daha kurulan İYİ partiye yama olmak zorunda kalırsın hatalar üst üsde geliyor.partinin tabanı 10 yıldır kaynıyor üst yönetin duymazdan geliyor.kılıçdaroğlu kendine yakın ekip oluşdurma peşinde yani asıl sebep bu tek adamlılık yani demokrasinin bol olduğu bir partide bunlar

SIRADAKİ HABER