TOKAT'A SURİYE'DEN ŞEHİT GELDİ, YARDIM GİTTİ

TOKAT'A SURİYE'DEN ŞEHİT GELDİ, YARDIM GİTTİ

Bir taraftan Tokat'a Suriye'den şehit gelirken, bir taraftan da Tokat'tan Suriye'ye yardım gönderilmeye devam ediyor. Suriye'de şehit olan Piyade Teğmen Sinan Bilir'in Tokat'ta defnediği gün, Turhal ilçesinden Suriye'ye 22 ton kuru soğan gönderildi.

ZEKAT FİTRE PARASIYLA KENDİSİNE LOJMAN ALAN MÜFTÜ DE BİR KONUŞMA YAPTI

Turhal Kaymakamlığı, İlçe Müftülüğü ve Turhal Diyanet Vakfı ile vatandaşların katkılarıyla toplanan 22 ton kuru soğanın Suriye'nin İdlib kentine gönderilmesi dolayısıyla Merkez Camisi önünde tören düzenlendi. Geçtiğimiz günlerde camilerden toplanan zekat, fitre ve bağış paralarıyla kendisine sıfır lüks lojman aldığı ortaya çıkan Turhal ilçe Müftüsü Mustafa Akdağ, Suriye'ye yardım gönderme töreninde bir konuşma yaptı. Müftü Akdağ yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen "Yolunuz İyilik Olsun Projesi" kapsamında Suriye'ye yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

BİR YANDAN SURİYEDEN ŞEHİT GELİYOR, DİĞER YANDAN SURİYE'YE YARDIM GİDİYOR

Yılda pamuk ve pamuklu ürünlerde 18 milyon dolar, bakır ve bakırdan eşyada 11 milyon dolar, kahve, çay ve baharatta 9 milyon doları dolar, Alüminyumdan eşyada 5 milyon dolar, hayvansal ve bitkisel katı ve sıvı yağlarda 2 milyon dolar ithalat yaptığımız Suriye'ye Tokat'ın Turhal ilçesinden başlatılan yardım kampanyasında 22 ton kuru soğan toplandı. Suriye'de şehit edilen Piyade Teğmen Sinan Bilir'in cenaze töreni Tokat'ta yapılırken, hemen yanıbaşındaki ilçesi Turhal'da da şehidin geldiği Suriye'ye yardım gönderme töreni yapıldı.

MÜFTÜLÜK İLERİKİ HAFTALARDA DAHA ÇOK YARDIM TOPLAYACAK

Yardım kampanyasına vatandaşlardan yoğun destek geldiğini dile getiren müftü Akdağ, "Yaptığımız dualarla kuru soğanları inşallah ihtiyaç sahibi olan Suriye'deki, İdlib'deki kardeşlerimize ulaştırmayı düşünüyoruz. Bu bir başlangıçtı. İnşallah ileriki haftalarda bu sefer kıyafet üzerine kampanyalarımız devam edecek. Buradan birçok kamyonu daha bölgeye dualarla uğurlayacağız." dedi.

Törenin ardından toplanan 22 ton kuru soğan kamyon ile, Suriye'ye doğru yola çıkarıldı.  

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 16:38
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0