TEPKİLER ARTINCA TOKAT BELEDİYESİ ŞALTELLERİ AÇTI 

Tokatlıların sesi, gözü, kulağı durumuna gelen haber sitesi Tokattan.com'un bir haberi daha yanlışın düzelmesine vesile oldu.

Haber sitemiz Tokattan.com tarafından geçtiğimiz hafta cuma günü "GÜMENEK GÜME GİTTİ" manşeti ile verdiğimiz haberin ardından Tokat belediyesi hatasını düzeltti. Tokat'ın merkezine 10 Kilometre uzaklıktaki kentin en önemli mesire ve piknik alanlarından olan Gümenek mesire alanında aydınlanmalar yeniden yanmaya başladı.

Bir kaç ay öncesine kadar yönetim ve bakımı Tokat İl Özel İdaresindeyken Tokat Belediyesine geçen Gümenek mesire alanında yer alan aydınlatmaların gece yanmaması Tokattan.com tarafından gündeme taşınmış ve tepkilere neden olmuştu. Akşam saatlerinde Gümenek mesire alanına pikniğe giden ailelerin, karanlıkta telefon ışığı ile mangal yapmaya, çay yapmaya çalışan halleri, çocukların aydınlatması olmayan parktaki oyun aletlerinde güçlükle oynamaya çalışması kameralarımıza yansımıştı.

"TEŞEKKÜR EDERİZ" MESAJI VE...

Whatsap ihbar hattımıza gelen ihbarlarda Gümenek Parkında akşam aydınlatmaların yakılmadığı, akşam saatlerinde piknik yapan ailelerin zor durumda kaldığı ile ilgili ardı arkası kesilmeyen şikayetler üzerine konuyu gündeme taşımıştık. Yaptığımız haberin ardından Tokat Belediyesinin harekete geçerek sorunu çözdüğü öğrenildi. Dün akşam Gümenek Mesire Alanına pikniğe giden ailelerden biri, çektiği görüntüleri haber merkezimize, "artık mesire alanımızda aydınlatmalar yanıyor, belediyemize teşekkür ederiz. Son önemli eksiğimiz buranın gece bekçisi ve güvenliğinin olmaması. Yetkililerimizin buna da bir çözüm bulmasınu bekliyoruz" notunu iliştirerek gönderdi.

ARTIK SAAT 23.00'E KADAR YANACAK
Tokat Belediyesinin Gümenek Mesire Alanındaki aydınlamaların şaltellerini açtığı ve bundan böyle saat 23.00'e kadar mesire alanındaki sokak lambaları ve kamelya içindeki aydınlatmaların yanacacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0