TALAN DEVAM EDİYOR, YETKİLİLER SEYREDİYOR

Tokat'ın o yaylasındaki talana özellikle bir partiye mensup üst düzey siyasetçilerin göz yumduğu, hakkında işlem yapılmaya çalışanları bu siyasilerce korunduğuna dair iddialar var.

Abone Ol

Tokattan.com haber sitesi olarak yaklaşık bir ay önce gündeme taşıdığımız Bereketli Yayalasındaki talanın devam ettiği, yetkililerin de buna seyirci kaldığı ortaya çıktı.

Tokat'ın Reşadiye İlçesine bağlı Bereketli Beldesi yaylasında başlayan ve önü alınamayan yapılaşmayı gündeme taşıdığımız haberi ardından Tokat Valisi Ozan Balcı'nın Reşadiye Kaymakamlığı ve ilgili birimlere birer yazı göndererek, ilgili yasa dışı yapılaşma ile mücadele edilmesi yönünde talimat verdiği bilgisini almıştık. Dün akşam konuyla ilgili Bereketli Yaylasından aldığımız görüntülerde koruma altındaki yaylada önüne gelenin hala yayla arazilerini kapatarak beton binalar dikmeye devam ettiği ortaya çıktı.

Yaylanın doğal dokusunu tehdit eden yasad yapılaşmada yapılan binaların yanı sıra, yer kapma telaşı ile bazı yerleri çevirip sahiplenildiği, bazılarının yerini belli etmek için temel kazdığı veya çevirdiği de görüntülere yansıdı. Göz önünde yasaları çiğneyerek yapılan bu arazi talanına rağmen Reşadiye Kaymakamlığının neden önlem almadığı ise merak konusu. Haber merkezimize gelen son görüntüler, yaylanın adeta parsel, parsel parsellendiği ve kimi inşaatların başladığı kimilerinin de temellerinin kazıldığını ortaya seriyor. Yaylanın adeta bir yerleşim yerine dönüşütüğü gösteren yeni görüntülerin ardından Tokat Valiliği'nin nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.

BU TALANI ARKASINDAKİ SİYASİ GÜÇ KİM(LER)?

Bölgede yapmaya çalıştığımız araştırmada, isminin açıklanmasını istemeyen bazı çevre sakinleri, bu talana özellikle bir partiye mensup üst düzey siyasetçilerin göz yumduğu, hakkında işlem yapılmaya çalışanları bu siyasilerce korunduğuna dair iddiaları gündeme getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 11:56
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mühür kimdeyse sorumlu odur.
Mühür kimdeyse sorumlu odur. - 13 ay Önce

Eski Başkan Hasan Yücel e Yaylaya birkaç kişi ev yaptı diye büyük tepki gösterenler şimdi Necatti Şahin Yaylanın anasını ağlattı. Her Hane ev yaptı. Yaylayı Yandaşlarına sattı.
Eskiden Hasan Yücel in izini olmadan kimse Kazma vurmaya cesaret edemezdi. Hasan Yücel adamı izinsiz kazmayı vurduğuna pişman ederdi.

Şimdi Necatti Şahin yandaşlarıyla beraber yapıyor. Necatti Şahin beraber seçim çalışması yürüttüğü Muhtar 3 Dönüm araziye el koyup ev yapıyor Belediyeden hiç tepki yok. Belediyenin anlayışı Başkana destek vermeyen kimse yapamaz. Başkana destek verenlere serbest. Belediyenin adaleti bu.
Mühür kimdeyse sorumluluk ondadır. Çocuk oyuncağı değil bu iş evcilik oynamak için seçmiyoruz biz Belediye Başkanını.

omer
omer - 13 ay Önce

Yayla denılınce ılk akla gelen catısının damladıgı bacasındada teeneke oldugu sımdi parsel parsel eylemısler yaylayı bas basa bas padısaha baglı dıge bır ata sozumuz var basta padısah olmayınce kımsege kımsenın bısey demege hakkı yok her ıkı secımde ıkı adayı desteklegen bırısıyım on yıl oncesınde elde kayıtlarda var hasan yucelın onceden yayınlamıs oldugu vıdyoyu ızledım gercekten taraf tutarak yazmıyorum dogru dürust bı ev bıle yok kımsege cıvıcaktırmazdı bızde kızardık herseyı yasaklıyo dıye adam haklıymıs yanlıs yargılamısız ev yaparsın dogal hakkın meltegın nereyse ebenden dedenden kalan yere yaparsın sımdı herkes bır yere dagılmıs yaylada sadece bu evler yok secılı evler goz arkası yapılarak atılmıs yanı goz yumulmus sımdı bıze kımse buraya cıkıpta engellegemıyoruz demesın onune gecemıyoruz demesın basta muhtar almıs basını gıtmıs herkese kolay gelsın

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Biz Hasan yücelin de başkanlığını biliyoruz bereketli yaylasının bu hale gelmesinin tek sebebi odur Hasan başkan zamanında belediyenin kepçesi yayladan hiç inmiyor temel kazma işleriyle uğrşıyordu kamyon dersen çakıl çekmekten fırsat bulamıyordu siz şimdi hasan başkan çivi çaktırtmıyordu diyorsunuz sizler kimi kandırıyorsunuz doğru Hasan başkan mütaitliğini alıp kendi yapıyordu belediyenin kamyonu ve kepçesiyle bereketli yaylasndaki evleri boşuna kimse masal anlatmasın herkez Hasan başkanın zamanınıda biliyor Necati Başkanın da bir tarafta makamın gücünü kullanarak mütaitlik yapan eski başkan Hasan Yücel diğer tarafta Gece gündüz demeden Bereketli, Eskituraç, Çakraz ve Hebüllü için çalışan ve taktir toplayan Necati Şahin bakan el insaf elinizi vicdanınıza koyun birazcık ya

Biz bitti demeden bitmez
Biz bitti demeden bitmez - 13 ay Önce

Burda birileri cıkmış hasan başkanı savunuyor bu yaylanın bu hake gelmesinin tek sorumlusu hasan yüceldir kac tane yigenineev yaptı kaç eniştesine ev yaptı belediyenin kepçesi kamyonu hatta işçilerine kadar çalıştırdı ve mutahitligini yaptığı diğer bir olayda belediyenin makam aracını orduya gönderdi pazar günü olmasına rağmen eniştesi kaza yaptı vefat etti babası yaralandı halen topak geziyor kim sordu bunun hesabını o kadar istemiyorsan gidersin açıkça erkekçe mertçe necati şahin orda makamında derdini anlatırsın bir kaç resim çekip haber gazetesine atacağına yürekli ol başkana söyle bu nasıl bir kuyruk acısıdır iki dönemdir çıkmıyor

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Sadece Bereketli Yaylası mı...
Perşembe Yaylasına gelmeden yolun karşısındaki Elmacık Yaylası tam bir istilaya uğramış durumda, kapanın elinde kalıyor
Tam bir beton yaylası olmuş durumda, her köşe parsel parsel paylaşılmış hale gelmiş.

Yaylacı
Yaylacı - 12 ay Önce

Bu Talanın Tek sorumlusu şuanki Belediye Başkanı Necatti Şahindir.
Kimse yıllarca ev yapmazken kendi encümeni ve yandaşlarının ev yapmalarına izin veren Belediye yönetimi Halkı bu davranışından dolayı isyana sürükledi. Halkt da kendi encümenleri yapabiliyorsa vatandaşda yapabilir diye hucum etti. Elim kolum bağlı diyerek suçu siyasilere veya diğer insanlara atarak çamur atmış oluyor. Koskoca Belediye başkanı. o Kasabanın tüm sınırları Belediye Başkanından sorumlu. Yer kapmak için alanlara dökülen kumları anında kaldırması gerekirdi Belediyenin.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263