SKANDALIN ARKASINDAKİ İSİMLER VE BAĞLANTILARI DİKKAT ÇEKİYOR

Tokat'ta İmarsız arsaya ruhsatsız bina skandalına konu arsa, 2014-2019 döneminde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun listesinden meclis üyesi seçilen bir isme ait çıktı.

SKANDALIN ARKASINDAKİ İSİMLER VE BAĞLANTILARI DİKKAT ÇEKİYOR

Tokat merkezde yükselen kaçak inşaat skandalına, Tokat Belediyesi başta yetkili kimsenin "dur" dememesi dikkat çekiyor.

Yeniyurt Mahallsinde ana yolun hemen kenarındaki imarsız arsada kaçak olarak devam eden yaklaşık 3-4 bin metrekarelik kapalı alana sahip olduğu iddia edilen inşaat ile ilgili skandala belediyeden hala bir cevap gelmedi. Vatandaşların ihbarıyla önce sosyal medyada gündem olan, ardından Karayolları'nın da belediyeyi uyardığı ortaya çıkan kaçak yapı her şeye rağmen hızla yükselmeye devam ediyor.

SAHİBİ BAŞKAN EROĞLU'NUN EKİBİNDEN

Tokat Belediyesinin bütün uyarılara rağmen adeta göz yumduğu izlenimi veren kaçak binanın bir özel okul inşaatı olduğu ve alınan kayıtlardan dolayı yeni eğitim dönemine yetiştirilmeye çalışıldığı belirtildi. "Birileri para kazanacak diye mi bu kanunsuz ranta göz yumuluyor?" sorusunun sorulmasına neden olan arsanın sahibi de dikkat çeken bir isim. İmarsız arsaya ruhsatsız bina skandalına konu arsa, 2014-2019 döneminde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun listesinden Ak parti belediye meclis üyesi seçilen Mesut Özdemir'e ait. Geçen dönem Başkan Eroğlu'nun ekibinde Belediye Meclis Üyeliği yapan Ak Partili Özdemir'in, kaçak inşaat ile ilgili, "çevre ve şehircilik bakanlığından izin aldım" diye kendini savunduğu da iddialar arasında. Belediyenin göstermelik olduğu düşünülecek şekilde inşaatı mühürlediği, ama vurulan mühüre rağmen inşaatın hızla devam ettiği ve kaba inşaatın tamamlanma aşamasına geldiği geldiği ortaya çıktı.

NORMALDE YIKILMASI GEREKİYOR AMA İDDİLAR BAŞKA DİYOR

Ak Partili eski belediye meclis üyesi Mesut Özdemir'in inşaatı kaçak ve ruhsatsız olarak devam eden okul ile ilgili anlaşmalar yaptığı, bu anlaşmalar doğrultusunda kaçak okula inşaatı bitmeden öğrenci kayıtlarının dahi gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Şehrin göbeğinde halkın gözünün önünde adeta kanun tanımaz şekilde devam eden, kaçak binanın normalde yıkılması gerektiği belirtiliyor. Ama öte yandan, binanın yıkılmayacağı, aksine okul olarak yakında faaliyete geçirileceği, ve çocuklara bu kaçak yapılan binada eğitim verileceği iddia ediliyor. Tüm ihbarlara rağmen kaçak inşaat, iddiaları doğrular şekilde hızla devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 14:56
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Şaşırdık mı hayır. İmar affı geldi gelecek diye birçok bina kaçak kat çıktı. Kaç zabıta gelip de müdahale etti?

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0