Niksar'da Kazanmak İçin Her Yol Mübah mı?

İlçe Seçim Kurulunun, "zaafiyet, kargaşa ve kavgalara neden oluşturabilir" diyerek yasaklamasına rağmen, Ak Parti'nin Niksar Belediye Başkan Adayı Özdilek Özcan bu kararı tanımayarak halkı konvoy yapmaya davet etti.

Niksar'da Kazanmak İçin Her Yol Mübah mı?

Tokat'ın Niksar ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmalar kanun tanımaz bir noktaya doğru gidiyor.  Niksar İlçe Seçim Kurulu 3 gün önce Ak Parti'nin konvoy yapma talebini reddetmesine rağmen, Niksar Belediye Başkanı ve Ak parti Belediye Başkan Adayı Özdilek Özcan hem afişler hem de bugün gönderdiği SMS mesajları ile halkı konvoylarına katılmaya davet etti. Özcan'ın İlçe Seçim Kurulu kararını tanımamak anlamına gelen ısrarı kentte vatandaşlara, "seçim kazanmak için her yol mübah mı?" sorusunu sorduracağa benziyor.

Niksar'da seçim öncesi ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. En son "Cumhur" adı altında ittifak yaptıkları Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) eski ilçe başkanını, düzenledikleri törenle Ak Parti'ye transfer ederek, ittifak hukukunun çiğnenmesinin ardından bugün de seçim yasağını delmek için bir hareket başlatıldı. İlçe Seçim Kurulunun, "zaafiyet, kargaşa ve kavgalara neden oluşturabilir" diyerek yasaklamasına rağmen, Ak Parti'nin Niksar Belediye Başkan Adayı Özdilek Özcan bu kararı tanımayarak halkı konvoy yapmaya davet etti.

banner207

İlçede İYİ Parti Adayı Emrah Köknar ile başabaş bir seçim mücadelesi içinde olan Özcan'ın bu davetinin ilçede nasıl bir tepki çekeceği bilinmiyor. Başkan özcan resmi karara rağmen, gerek afişler, gerek sosyal medya çağrıları gerekse bugün gönderdiği SMS'lerle konvoy yapma ısrarını sürdürüyor.

İYİ PARTİ KANUNA SAYGI GEREĞİ VAZGEÇTİĞİNİ DUYURMUŞTU

Niksar'daki diğer siyasi partiler İlçe Seçim Kurulu'nun  aldığı karar sonrası buna uyacaklarını deklare etmişlerdi. Karardan sonra İYİ Parti İlçe Teşkilatı ve Aday Emrah Köknar; "Devletimizin kanun ve kararlarına olan saygımız gereği, emniyet teşkilatımızı da zor durumda bırakmamak için, 30 Mart 2019 günü planladığımız yürüyüşü yapmayacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyorum" şeklindeki ifadelerle bir duyuru yayınlamışlardı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 08:48
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Akyol
Mehmet Akyol - 6 ay Önce

Cenabı Allah yolunuzu açık etsin Başkanîm sana her şey yakışır Bende 3 oy var o,da sana bir muhacir olarak

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0