"Niksar Belediyesinde Neler Oluyor?" Soruları Cevapsız Kaldı

Niksar Belediyesinde çalışanların maaşlarının ödenemediği ve bazı çalışanlara mobbing uygulandığı iddia edildi. Belediye Başkanı Özdilek Özcan'dan iddialarla ilgili henüz bir açıklama geledi.

"Niksar Belediyesinde Neler Oluyor?" Soruları Cevapsız Kaldı

Tokat'ın Niksar ilçesinde belediye başkanı Özdilek Özcan'ın seçimlerde kendisine oy vermediğini düşündüğü bazı belediye personelini işten çıkmaya zorlamak için mobbimg uygulamdığı iddia edildi.

2 gün önce Gazeteci Kemal Vanlı tarafından gündeme taşınan iddialara göre Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, seçimi kazandıktan sonra topladığı personeline kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, "benimle olanlar kazandı" diyen Özcan, daha sonra belediye çalışanlarının görevlerinden başka alanlardaki işlere sürdü.

5 gün öncede Niksar Belediyesinin işçilerine maaş ödeyemez duruma geldiğini gündeme taşıyan Vanlı, "Niksar Belediyesi Batmadıysa Bu Nedir?" başlıklı yazsında belediye başkanı Özcan'a bazı sorular yöneltmişti.

Kemal Vanlı yazısında sırasıyala; "Sayın Özcan 150 projeyi yapacağını söylerken belediyenin ne halde olduğunu zaten biliyordu...  Yapamayacağını, yapılamayacağını.... Belediyenin borç içinde batık bir belediye olduğunu bile-bile... Niksar halkına yalan mı söyledi yani?

Başkan eğer yalan söylemediyse, o vakit...; 150 proje beklediğimiz belediye başkanı neden vatandaştan para istiyor... Neden belediye çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyor...?

Geldiğimiz noktada, "Niksar belediyesi 5 yılda bu hale nasıl geldi... Kim getirdi...?

Devasa projeler hayata geçmediyse... çalınmadı, çırpılmadıysa... Yolsuzluk yapılmadıysa...; Niksar belediyesinin parasına ne oldu... Belediye bu duruma nasıl düştü...?" şeklinde sorular sormuş ve başkanın bunlara cevap vermesi gerektiğinin altını çizerek, cevap veremiyorsa istifa etmesi gerektiğinin altını çizmişti.

İlk yazının üzerinden 5, ikinci yazının üzerinden ise 2 gün geçmesine rağmen, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan tarafından belediyede yaşananlarla ilgili bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor.

İşte Gazeteci Kemal Vanlı'nın, "HAYVAN KADAR BARİ DEĞERİMİZ OLSAYDI" başlıklı son yazısı (Okuman için tıklayınız)

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 11:30
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş niksarlı
Vatandaş niksarlı - 13 ay Önce

Belediye başkanının yüzü var mı acaba. Bence başkan seçimi kaybedeceğini düşünerek niksarı soydu soğana çevirdi seçimi kazanincada başına bela oldu.

Niksarli
Niksarli - 13 ay Önce

Ben şahsen gurbetteyim ama gittiğimde yapılan birşey görüyormuyum hayır herşey aynı değişen birşey yok yatırım yapacak adam bulamadılar termal suya daha ne olacak boşa akıyor yıllardır ve memleketinin yılları boşa gidiyor

Nadir meyve
Nadir meyve - 5 ay Önce

Sadece niksarda yetisen vaz denilen cok faydali meyve yi koruma altina alinsa iyi olur .nesli tukeniyor.belediye el atsin istiyorum

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0