Niksar Belediye Başkanı da Bir bahaneyle Halktan Yardım istedi

Yeni seçilen Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün ardından ikinci dönem yeniden seçilen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'da vatandaşları belediyedeki işlerin devam edebilmesi için su satın almaya davet etti.

Niksar Belediye Başkanı da Bir bahaneyle Halktan Yardım istedi

İkinci dönemine yeniden seçilen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan biraz önce belediyenin sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımla Niksar halkını elekronik su sayaçlarına ihtiyaçtan fazla su yüklemeye davet etti.

Yeni seçilen Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün ardından ikinci dönem yeniden seçilen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'da vatandaşları belediyedeki işlerin devam edebilmesi için su satın almaya davet etti. Özcan belediyedeki para sıkıntısına, seçimler dolayısı ile çevre köy, belde ve ilçelere nüfus geçişlerinden dolayı merkezi hükümetten gelen ödeneğin düşmesi seklinde bir bahane göstermesi dikkat çekti. 

GÜYA 5 YILDA 15O PROJE YAPACAKTI.

banner207
Oysa Niksar Belediyesini önceki dönem de yöneten Özdilek Özcan belediyenin borç durumu ve ilçedeki nüfus hareketlerini bildiği halde 150 proje açıklamıştı. Yapılan hesaplamalara göre her 12 günde bir proje açılışı yapsa, 150 projeyi 5 yılda ancak tamalayabilen Özdilek Özcan, ilk 12 günde bırakın proje açıklamayı hiç bir projeye başlamadığı gibi, göreve gelmesinin 15'inci gününde "para yok" diyerek vatandaşı yardıma çağırdı.

Daha önce de nüfus sayımlarında göç hareketleri yaşanır ama belediyeler bundan günlük işlerini dahi yapamayacak kadar parasız kalarak etkilenmezdi. 31 Mart seçimlerinden sonra görev değişimi yaşanan bir çok belediyenin borç batağında olduğu, belediye başkan ve yönetimlerinin belediyeleri hesapsızca borçlandırdıkları ortaya çıkmıştı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'ın su parasına muhtaç duruma düşen belediyeyi önceki dönem ne kadar borçlandırdığı henüz bilinmiyor.

BORÇ VAR DİYORLAR AMA HALA AÇIKLAYAMADILAR...

Öte yandan belediyeler borçlu diyerek sürekli bahaneler üreten, neredeyse vatandaşları kendilerine acındırma derecesinde durumdan şikayet eden belediye başkanlarının, seçim öncesi vatandaştan belediyenin borçalarına vurgu yaparak oy istemeleri ise unutulmadı. Şu ana kadar borçtan şikayet etmelerine rağmen, devraldıkları belediyelerin toplam borç yükünü açıklayamayan belediye yönetimleri de ayrıca dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kelkitte neler oluyor yahuuuuu
Kelkitte neler oluyor yahuuuuu - 11 ay Önce

seçimlerden sonra kelkitin ilçelerinde neler oluyor dedirten şaşıracak şeyler oluyor.erbaadan başladı belediyemiz çok sıkışık demeye niksara kelebek etkisi yapdı galiba kelebeğin bir ani kalkış yapdı komşuyada sıçradı.biraz açalım hadi Erbaa belediyeyi bilerek aldı yalandan ağlıyor yazsiz Niksar belediyesi başkan eskisi sen yenisi sen bezde bitiklerdeniz diyen sen Allah verede sizlerden görüp bu bahane iyi bir yolmuş deyip komşulara sıçramasa taşovaya reşadiyeye başçifliğe sıçramasa bu nasıl oluyor bizde anlatın ya siz bu belediyelerin durumunu bilere aday olmadınızmıki şimdi çeşitli bahaneler üretiyorsunuz daha başındanmı yoruldunuz vah erbaaya vah niksara desenize oturan belediyeler var hizmetler 5 sene ertelenecek

Rahmi
Rahmi - 11 ay Önce

Niksar belediye baskani bindigi dali kesiyor sonra cirpiniyor yabanci pazarciyi pazara almiyoruz diye ilcelerden gelen esnafi pazara almayarak belediye butcesine zarar birakin tuketici yasam malzemeleriniki katina tuketiyor kimin umrunda baskan otursun bidusunsun ben neyapiyorumdiye onca insanin ekmek parasiyla oynamakla iyi etmediler herseyin hesabi var dunya hickimseye bakidegil

Vatandaş niksarlı
Vatandaş niksarlı - 11 ay Önce

Niksar belediye başkanı sayın özcan niksar'a en büyük kazığı kapı yaparak dikti. Niksar'a girerken kapıya bakan suriyeye giriyorum zannediyor. Arapça bilenlerin dahi okuyamadığı bir lehçe ile arapça işlenmiş kapı için bir çok mahallenin direklerinde ışık olmadığı halde 6 adet projektör ile aydınlatma yapıldı. Suan belediye hangi yüzle halktan para istiyor çok merak ediyorum. Vatandaş aç işsiz gezerken belediye kapımız güzel oldu diyor :) ekmek bulamazsanız kapıyı kemirin.

Can niksar
Can niksar - 11 ay Önce

Sururiyelilerden fırsat bulursa niksar beledeyisine yardımcı olur Türkiyem. Milletin yiyecek ekmeği yok,iş yok,göç çok. Varın siz düşünün kim kime yardım etsin.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0