MÜDAHALE EDİLMEZSE TOKAT'TA BİR YAYLA ELDEN GİDECEK

Tokat'ın Bereketli Yaylasından gelen görüntüler, yaylada betonlaşmanın hızla devam ettiğini, yapımı devam eden binaların yanı sıra, bazı yerlerde temellerin de atıldığını gösteriyor. Bina ve temellerin yanı sıra, inşaat yapmak için çevrilmiş yerler, kazılmış temeller ve inşaat başlangıcı için taşınmış kum ve çakıllar da ayrıca dikkat çekiyor.

MÜDAHALE EDİLMEZSE TOKAT'TA BİR YAYLA ELDEN GİDECEK

Musa Özdemir Haberi - Tokat'ın reşadiye İlçesine bağlı Bereketli Beldesi yaylasında başlayan ve önü alınamayan yapılaşma, yaylanın doğal dokusunu tehdit etmeye doğru gidiyor. Haber merkezimize gelen görüntüler, yaylanın adeta parsel, parsel parsellendiği ve kimi inşaatların başladığı kimilerinin de temellerinin kazıldığını ortaya seriyor.

Bir takipçimizin Whatsap İhbar Hattımıza gönderdiği bilgi ve görüntüler Reşadiye'nin Bereketli Yaylasından. Görüntülerde Beketli yaylasının beton yapılaşmanın tehdidi altında olduğu görülüyor. Görüntüleri çeken vatandaş, "burada bina yapmak yasak olmasına rağmen, 'devlet bir şey demiyor, yıkmazlar' diyerek evler yapılıyor. Diğer yapıların yıkılmadığını görünce bundan cesaret alıp başkaları da yapıyor. Hatta yer çevirip ikinci, üçüncü evleri yapanlar dahi var. Yapıp satanlar bile türedi" diye konuştu.

BELEDİYE'DE ÇARESİZ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Berekeli Belediye Başkanı Necaattin Şahin, durumdan kendilerinin de şikayetçi olduğunu belirterek, "Yaylalar bizim yetki alanımızın dışında kalıyor. Onun için biz bu kaçak yapılaşmayla ilgili gerekli yerleri uyarıyoruz. Bu konuyla ilgili 6 kez resmi yazı yazıp, ilgili makamları bilgilendirdim. Buna rağmen bugüne kadar bir mühürleme olayı falan olmadı. Biz yine de yılmadan, usanmadan kaçak yapı yapmaya çalışanları da bizzat uyarıyoruz. " dedi.

ÇEVRİLMİŞ, TEMEL KAZILMIŞ, İNŞAATI BAŞLAMIŞ ONLARCA YER...

Gelen görüntüler, yaylada betonlaşmanın hızla devam ettiğini, yapımı devam eden binaların yanı sıra, bazı yerlerde temellerin de atıldığını gösteriyor. Bina ve temellerin yanı sıra, inşaat yapmak için çevrilmiş yerler, kazılmış temeller ve inşaat başlangıcı için taşınmış kum ve çakıllar da ayrıca dikkat çekiyor. Müdahale edilmezse, başlayan ve başlamak üzere olan inşaatlarla birlikte Bereketli Yaylasının beto yığınına dönüşmezi an meselesi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 15:15
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
İskesurlu
İskesurlu - 9 ay Önce

Ne o yorumu yayınlamadınız ağırmı geldi?

Bereketlili
Bereketlili - 9 ay Önce

Daha önce yapılan evleri ve hangi iş makinalarının hafriyat çalışması yaptığını çekmeniz ve yayınlamanız gerekiyordu.

METİN KILIÇ
METİN KILIÇ - 9 ay Önce

Önceden ev yapanları meşru bir hak sayıp sonradan ev yapmak isteyenleri engellerseniz bir rant ve ayrıcalık doğurursunuz.İzin vermemek bir haksızlık ancak belediyenin denetiminde olmalı ve ikamet şartı aranmalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0