Milletvekili Bulut; Erbaa Halkına Söylediği Yalanı İtiraf Etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un, Erbaa’da yaptığı miting konuşması yeni soru işaretleri ile birlikte, yeni tartışmaları da gündeme taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un, Erbaa’da yaptığı miting konuşması yeni soru işaretleri ile birlikte, yeni tartışmaları da gündeme taşıdı. Bulut konuşmasında, 7 Haziran 2015’te yapılan milletvekilliği seçimlerinde MHP’den 3. Sıra milletvekili adayı gösterildiğini hatırlatarak, seçim öncesi Erbaa’ya geldiğinde bir yalan söylediğini ve insanların da buna inandığını söyledi.

KÜÇÜK BİR YALANDAN BİR ŞEY ÇIKMAZ

Milletvekili Yücel Bulut, 4 yıl önce Erbaa’da yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “baktım ki aşağıda herkes bizi seviyor, Erbaalı kabul ediyor, dedik ki; küçük bir yalandan bir şey çıkmaz. Burada dedik ki; bizim de anamız Erbaalı. Siz de inanmış gibi yaptınız. Bizi Erbaa’nın bir evladı saydınız. O kadar inanmışsınız ki, geçen Erbaa meydanında biri arkamdan diyor ki; bunun anası vallahi Erbaalı, diyor. Her tarafa yayılmış.”

2015 yılında Erbaa’da “annem Erbaalı” şeklinde konuşarak oy istemesinin ardından, ilçede ‘Bulut’un annesinin Erbaalı olmadığı’nı iddia edenler olmuş, konu bir süre sokaklarda tartışılıp unutulmuştu. Unutulan konu bu kez partisinin belediye başkan adayı Ertuğrul Karagöl’e oy istemek için tekrar Erbaa’ya gelen Milletvekili Bulut’un, o gün annesinin Erbaalı olduğunu söyleyerek yalan konuştuğu ve herkesin buna inandığını itiraf etmesi ile yeniden gündeme geldi.

BİRİLERİ ARAYIP DEDİ Kİ…;

Bulut Erbaa’daki mitingde, Ak Partili seçmenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgileri ile kendisine çekmeye çalışması da dikkat çekti. Erbaa’ya gelirken kimliğini bilmediği birilerinin kendisini arayarak, akşam Erbaa’da miting yapacakları alana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini asacaklarını haber verdiklerini belirten Bulut şöyle devam etti; “Onlara dedim ki; eğer bunu her kim yapıyorsa, bizim bundan rahatsız olacağımızı düşünüyorsa, ya şaşkındır, ya şapşaldır, ya aklını yitirmiştir. Biz cumhurbaşkanımızla ancak iftihar ederiz, iftihar.”

ARAYAN KİM…? O POSTER NEDEN YOK…? ŞAPŞALLAR KİMLER…?

Milletvekili Bulut’u kimlerin aradığı gibi bazı sorular cevapsız kalırken, miting yapılan alana kimsenin Recep Tayyip Erdoğan posteri asmamış olması da dikkatlerden kaçmadı. 2015 seçimlerinde, annesi Erbaalı olmadığı halde “annem Erbaalı” diyerek oy isteyen Bulut’un, dün ise miting yapacağı meydana birilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini asarak kendini provoke etmeye çalışacağını söyleyerek oy istemesi, dikkat çeken bir diğer ayrıntıydı. “Cumhurbaşkanımız ile iftihar ediyoruz” vurgusu her ne kadar Ak Partili seçmenin hoşuna gitse de, özellikle, cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini kastederek; “kim bundan rahatsız olacağımızı düşünüyorsa, ya şaşkındır, ya şapşaldır “sözleriyle CHP’li ve İyi Partili seçmenleri de kızdırdı.

“BORÇSUZ HARÇSIZ” SÖZÜ; BAŞKA BİR ANNEM ERBAALI DURUMU MU…?

Bulut konuşmasında Ahmet Yenihan dönemine de dikkat çekerek, Yenihan’ın 20 yıl yönettiği belediyeyi borçsuz devrettiğini söyledi. Oysa seçimlerden sonra yapılan açıklamalarda, Yenihan’ın Hüseyin Yıldırım yönetimine 38 milyar borç bıraktığı açıklanmış, konu haberlere de konu olmuştu. O günlerde ne Yenihan ne de MHP tarafından yalanlanmayan 38 milyarlık borcu milletvekili Bulut, “borçsuz harçsız devrettik” diyerek inkar etti.

YENİHAN’DAN KALAN BORÇLARI YENİ YÖNETİM ÖDEMEYE DEVAM EDİYOR…

2014 yılında yönetimi devralan Hüseyin Yıldırım, Yenihan’ın kent merkezine başlattığı ve tamamlayamadığı Kültür Merkezini tamamlarken, diğer taraftan önemli projelerinden olarak saydığı yöresel ürünler pazarı ve Kültür Merkezi projeleri için Yenihan yönetiminin kullandığı kredileri de ödemeye devam ediyor. Erbaa’da şimdi, “Kültür Merkezi ve Yöresel Ürünler Pazarını kim yaptı?” diye sorulduğunda, “Yenihan” cevabı veriliyor. Ama bu projelerin finansmanı için kullanılan borçları hala yeni seçilen yönetimin ödemeye devam ediyor olması, o projelerin finansman ve borç yükünün yeni yönetimin sırtında olması, yeni projeleri dahi bu borç ödemeleri göz önüne alarak yapmaya çalışması, “Sefasını süren ile çilesini çeken…” sözünü de Erbaa'da adeta ete kemiğe büründürüyor.

BİR DAHAKİ SEÇİME KİMİNLE İFTİHAR EDLİR; ALLAH BİLİR…

Miting geride sadece yalan ayrıntısı, Yenihan borç bıraktı mı, bırakmadı mı? poster provakasyonu ve ihbarcısı gibi sorular bırakmadı. Bir sonraki seçimlerde MHP, Ak Parti ile ters düşüp küfürleşmeye başlar, 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi, MHP olarak CHP ile ittifak yapar ve çatı aday çıkartırlarsa, Milletvekili Bulut’un bu kez Erbaa’ya geldiğinde Erdoğan ile mi, yoksa Kılıçdaroğlu ile mi iftihar edeceği de vatandaşın gülümseyerek cevabını aradığı sorulardan.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:26
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
Andromeda
Andromeda - 7 ay Önce

Kul hakkı yemenin, göz ve dil ile tacizde bulunmanın, bilhassa da yalan söylemenin günah sayılmayıp; sadece namaz kılarak cennete gideceğini düşünen bir toplum ahlakında çok da şaşırmamak lazım bunlara. Ne olmuş sanki, rüzgar farklı yönden eserse çeviririz yelkenleri o yöne. (!)

vekilim seni sever sayarız ama birileri sana yalan
vekilim seni sever sayarız ama birileri sana yalan - 7 ay Önce

yenihanı belediyeyi erbaayı nasıl yönetti belediyenin içinde o dönem korku içinde çalışanlara sorsaydın keşge korku imparatorluğu yaşadık 20 yıl her an atacaklar tehdidiyle çalışdık çünki gelirgelmez 13 günlükken CHPliymişsin diye 120 evladımız işden attı emeklisine 3 ay kalanlarmı dersin 1 yıl kalanlarmı dersin borçlu olanlarmı dersin hastası olanlarmı dersi hangini sayalım sayın vekilim ne başarılı 20 yıl Allah aşkın sizidemi yalanları alet ettiler erbaa halkına sorsunlar nasıl yönetmiş diye maden okadar başarılıymışda mhp liler dahil 5 yıl önce gelin yenihanı yıkalım erbaada 20 yılda doğru düzgün hizmetler göremedik yalanlar kalesiyle geçişdirilen bir belediye yönetiliyor diye halk ona ders verdi 7000 farkla halen bir desr almadımı hanı başarı yıkdıkları yapdıklarından bindefa fazla idi SAYIN vanlı sen bari anlat sağırlara körlere inkarcılara hiçbir şey olmamış gibi halkdan hangi yüzle oy isdemeye gelmiş ankaradan yüreği yetiyorsa yenihan kensisi koysaydı elini tutanmı vardı

Koray Türkyılmaz
Koray Türkyılmaz - 7 ay Önce

Birgün Ahmet Yenihan beyle karsilasirsam tek bir soru sormak isterim. 4 dönem görevde kaldınız. Sizce erbaanin sınırları sadece cumhuriyet meydanıyla mi sınırlı ki hizmeti sadece bu bölgeye yaptınız. Sadece seçim döneminde aklınıza gelen bir çok mahallede vatandaşların yüzüne hangi hak ve yüzle bakarak oy istediniz. Karalastikliler diye kucumsediginiz sizce küçük ama aslında çok büyük bir güç olan erbaali kardeşlerimiz iadeyi taahhüt yaparak sandıkta sizi görmezden geldiginde ne düşündünüz.

G.o.p li
G.o.p li - 7 ay Önce

Haber yapiyorsan duzgun yap ben bizzat dinlemesem adami inanacam sana o kadar laftan bunu cımbızla çekip almışşın kimin paralı askerisin

Hüseyin GÜNDEŞ
Hüseyin GÜNDEŞ - 7 ay Önce

Yücel Bulut vekil olduğundan beri hic durmaksızın koşturuyor.
Vekilimiz adam gibi adam ve herkes tarafından seviliyor.
Karalamak için Araya araya bunu mu buldunuz.
Tokat yöresine ait bir başın kuruluşunun bu haberi yayinlamasi pek hoş olmamış.
Bizde bir söz vardir "Bizim en kötümüz, elin en iyisinden daha iyidir"

Umut Aydıner
Umut Aydıner - 7 ay Önce

Koskoca vekil yalan konuştum diyor bu ne aymazlıktır arkadaş makam için eğilip bükülenlere yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER