MAAŞLARINDAN BAĞIŞ VE DEKONT İSTEDİ

MAAŞLARINDAN BAĞIŞ VE DEKONT İSTEDİ
Abone Ol

Tokat Müftüsü Ömer Faruk Bilgili imzası ile il genelindeki tüm müftülük personeline Whatsaap grubu üzerinden gönderdilen bağış yazısı şok etti. Yazıda müftülük personellerine, "Biz Bize Yeteriz" kampanyasına sadaka mahiyetinde maaşın en az yüzde 10'u kadar bağış yapılması, dekontların da müftülüğe getirilmesi istendi.

Gazeteci Kemal Vanlı'nın bugün yazdığı makalede yer alan detaylarda; Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili'nin il genelindeki müftülük personelinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Korona Virüs salgınında kullanılmak üzere başlatılan bağış kampanyasına bağış yapmasını istedi. Müftü Bilgili din görevlilerini bağış yapmaya davet etmekle kalmayıp, ne az ne kadar vereceklerini de belirterek, yatırdıkları paraların dekontlarını da istedi. 

BENZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ildeki Milli Eğitim personeline benzer bir yazı gönderilerek bağış ve yatırılan paraların dekontu istenmişti. Daha sonra yapılan incelemede, yazıyı Milli Eğitim müdürlüğünün yazmadığı, sisteme korsan giren birileri tarafından yazıldığı ortaya çıkmış ve soruşturma başlatılmıştı.

Gazeteci Kemal Vanlı'nın konuyla ilgili yazısı için tıklayınız>> https://www.tokattan.com/muftu-efendi-siz-ne-yaptiginizin-farkinda-misiniz-makale,341.html

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 10:44
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263