FUAT AVNİ BENZERİ HESABIN KULLANICISI TOKAT'TA YAKALANDI

Fethullahçı Terör Örgütü’nü aklamak üzere paylaşımlar yapan ‘Kaç Saat Oldu?’ isimli sosyal medya hesabının kullanıcılarından biri olduğu iddiasıyla H.S.P yakalandı. Tokat’ta yaşayan ve son olarak 24 haziran ile 31 mart seçimlerinde Tokat'ta seçim kampanyalarından etkin rol alan H.S.P operasyonla gözaltına alındı.

FUAT AVNİ BENZERİ HESABIN KULLANICISI TOKAT'TA YAKALANDI
banner160

Sabah Gazetesinden Nazif Karaman'ın haberine göre; Tokat'ta "Saat Kaç Oldu" isimli FETÖ'cü sosyal medya hesabının  kullanıcılarından olduğu anlaşılan bir kişi yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 'Kaç Saat Oldu?' isimli hesabı yönettiği belirtilen isimlerde olan E.B. sabah saatlerinde Beylikdüzü'nde gözaltına alınmıştı. E.B. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguyaalınırken, adresindeki dijital verilere de el konulmuştu.

TOKAT'TA TESPİT EDİLDİ.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma çerçevesinde yeni bir gelişme yaşandı. FETÖ'cü hesabı  bir kişinin de Tokat'tan kullandığı tespit edildi.  

FETÖ'cü hesabı kullandığı tespit edilen kişinin Tokat'ta yazılım ve bilişim şirketi sahibi H.S.P. olduğu anlaşılınca operasyon başlatıldı. Tokat polisinin yaptığı operasyon ile şüpheli adresinde gözaltına alındı.

Şüpheli H.S.P'nin adresinde ele geçirilen dijital materyallere el konuldu. H.S.P. İstanbul'a getirilmek üzere Tokat'a gönderilen bir ekibe teslim edildi.

KEMAL VANLI'YA KURULMAYA ÇALIŞILAN KUMPASLARIN ARDINDAN DA O İSİM ÇIKMIŞTI

Tokat'ta yakalanan şüpheli daha önce de ismi çeşitli olaylara karışmıştı. Tokattan.com internet haber sitesinin sahibi Gazeteci Kemal Vanlı'ya karşı sosyal medya üzerinden yapılan karalama operasyonlarının ardından da H.S.P ismi çıkmıştı. Vanlı'nın özellikle Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu eleştirdiği ve mahkemelik olduğu dönemlerde, Vanlı ve onun ile ilkişi olduğunu düşündükleri kişilerin hesaplarına yönelik saldırılar olmuş, bu hesaplardan bazıları ele geçirilmiş, ve yazışmalar deşifre edilmişti. Kemal Vanlı ile yazışması deşifre edilen bir sendikanın Tokat şube başkanı da saldırıların mağdurlarından olmuş ve konu mahkemeye taşınmıştı.

Tokat'ta adı bir çok kirli kumpas olaylarına karışan H.S.P 'nin kriptolu haberleşme ağı Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıkmış, yakalanarak cezaevine konulmuştu.

DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜNTÜ VERMESİ SAĞLANDI

Bütün bu yaşananlara rağmen ve Bylock kullanıcısı olduğu anlaşılan H.S.P, cezaevinden çıkmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya getirilmiş, birlikte fotoğraf vermeleri sağlanmıştı. Devam eden süreçte MHP'nin Tokat'taki birçok siyasetçisi ile de görüntü veren H.S.P, özellikle 24 haziran ve 31 mart seçimlerinde siyasi kampanyalarda aktif rol almış, künyesi olmayan bir haber sitesinden de süpekülatif haberler yayınlamıştı. 

Bugün ulusal medyaya da yansıyan haberlerde Fetullahçı Terör Örgütü'nün Fuat Avni isimli hesabından sonra en önemli propaganda sosyal medya hesaplarından biri olduğu öne sürülen,'Kaç Saat Oldu' isimli Twitter hesabının kullanıcılarından birinin de daha önce Bylock'tan tutuklanan H.S.P olduğu anlaşıldı. Örgüt propagandası yapan ve çok sayıda FETÖ mensubu tarafından takip edilen 'Kaç Saat Oldu' isimli Twitter hesabını yöneten kişi güvenlik güçleri tarafından tespit edilmeye çalışılıyordu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 19:28
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER