Ertuğrul Karagöl'ün Hayalleri ve Erbaa'da Spor Gerçekleri

MHP adayı Karagöl, Erbaaspor'da son 5 yılda başlayan istikrarlı ve güçlü yükselişine vurgu yaparak, "Erbaaspor marka oldu" dedi.

banner160

Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl, Hüseyin Yıldırım'ın belediye başkanı seçilmesiyle Erbaaspor'da başlayan istikrarlı ve güçlü yükselişe vurgu yaparak, "Erbaaspor geçtiğimiz dönemlerde marka değer olmaya başladı. İsminden tüm Türkiye genelinde söz ettirmeye başladı. Erbaa’nın markası oldu." dedi.

"ERBAASPOR MARKA OLDU"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul Karagöl, İstanbul’da Erbaalılar'la buluştu. Karagöl yaptığı açıklamada, ilçedeki kulüpler ve spor kompleksleri hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Eski başkan Ahmet Yenihan döneminde ilçede iyice zor duruma düşen futbol kulüplerinden Erbaaspor'un, Hüseyin Yıldırım'ın başkan seçilmesi ile ülke genelinde adından söz ettiren önemli bir markaya dönüşmesi de Karagöl'ün açıklamasında yerini aldı. Erbaaspor’un gün geçtikçe isminin duyulduğunu ifade eden Karagöl, "Futbola tabii ki yatırım yapmadan olmaz. Gençlerin sporla ilgilenmesiyle alakalı düşüncelerim var. Bunun içinde de Erbaaspor’un yeri kat ve kat fazla. Çünkü Erbaaspor geçtiğimiz dönemlerde marka değer olmaya başladı. İsminden tüm Türkiye genelinde söz ettirmeye başladı. Erbaa’nın markası oldu." dedi. Genç başkan adayı Erbaaspor'da daha fazla Erbaalı futbolcunun top koşturması hayalini de dile getirerek, "Şu an Erbaalı çocukların oynadığı takım diyoruz ama şu an bir tane Erbaalı futbolcu var. Benim eksik olarak gördüğüm nokta orası. Bir şekilde toplumun desteği olacak ama Erbaalı gençlerin oluşmasıyla büyüyen bir takım olması. Erbaaspor konusundaki eksik düşüncem bu" diye konuştu. 

İstanbul'da Erbaalılar'a hitap eden Karagöl, Seçim öncesi çalışmalarının çok iyi ilerlediğini kayderek, "Toplumda beklentimizin üstünde bir karşılık oluştu. Toplum bizden daha çok çalışıyor. Bizi umut olarak görüyorlar. Erbaa’nın hem gelişimi hem huzurun geri gelmesi açısından gençliğin de faydasını görerek düşünerek bizi fazlasıyla umut olarak görüyorlar. Bu da toplumda ayrı heyecan oluşturdu. 1994’te MHP’nin oluşturduğu heyecanı insanlar tekrar yaşamaya başladı. Bu yüzden toplumda ciddi bir beklenti var" şeklinde konuştu. 

KARAGÖL SPOR İLE İLGİLİ HAYALLERİNİ ANLATTI
Erbaa’daki sportif alanları genişletme amaçlarının olduğunu vurgulayan başkan adayı Ertuğrul Karagöl, "Sportif faaliyetlerle ilgili düşüncem Erbaamız'da ciddi manada spor faaliyetleri açısında eksik konumdayız. Fiziksel eksiklik. Futbolcuların diğer sporcuların gelişimlerini sağlayabileceği ortamlar yok. Olanlar da kısıtlı. Niye Erbaa’dan olimpiyatlara bir tane okçu göndermiyoruz. Bunun hayalini kuruyorum. Niye yüzmeye Erbaamız'dan yüzücü göndermeyelim diye hayal ediyorum. Niye Erbaa’dan Türkiye’de tüm dünyada tanınan bir futbolcu çıkarmayalım diye hayal kuruyorum. Ciddi geniş kapsamlı çalışmalarımız projelerimiz arasında var" açıklamasını yaptı. 

GENİŞ SPOR KOMPLEKSLERİ OLUŞTURACAĞIZ" 
Başkan adayı Ertuğrul Karagöl, Erbaa’da geniş spor kompleksleri oluşturacaklarının altını çizerek, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: 
"Sadece Erbaaspor anlamında söylersek olmaz. Güreş ihtisas ve gençlik spor kulüplerimiz var. Az önce bahsettiğim sadece futbol anlamında değil. Bizim şu an kapalı yüzme havuzumuz da yok. Spor anlamında eksiklik yaşıyor. Kapalı spor salonu anlamında güreşle ilgili eksiklik yaşıyoruz. Okçulukla alakalı çalışmalar var ama eksik. Tüm spor dallarıyla alakalı geniş spor kompleksi oluşturma hayalimiz var." 

Peki Erbaa'da son beş yılda spor alanında neler oldu...?

17,5 MİLYONLUK MODERN STADIN İNŞASINA BAŞLANILDI

20 yıl süren 3. Lig beklentisinin karşılanması için Erbaaspor’a verilen destekle birlikte takım amatör ligden 3. Lige yükseltildi. Yıllardır oynadığı mevcut stadyum profesyonel takımlar için eski ve yetersiz olmasından dolayı, ilçeye yeni stadyum kazandırma çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda Kelkit Mahallesinde pancar kantarlarının bulunduğu, belediyeye ait 32.343 m2’lik alan Yeni Şehir Stadyumunun inşası için Gençlik Spor Müdürlüğüne hibe edilerek ilk adım atıldı. Bunun karşılığında mevcut stadyumun bulunduğu alan belediyeye tahsis edilirken, 7 Kasım 2017’de yapılan 17,5 Milyon TL’lik ihale sonrası stadyumun inşasına 2018 Temmuz ayında başlandı. Ayrıca mevcut stadın bulunduğu alan üzerinde Yeni Erbaa Meydanı projesi gerçekleştirilmesi için çalışmalar da başlatıldı.

HUZUREVİNDEN MODERN TESİSLERE ERBAASPOR MUCİZESİ

5 Yıl önce Tokat 1’inci Amatör Kümede mücadele eden Erbaaspor, eski başkan Ahmet Yenihan'dan sonra gelen ekibin çabalarıyla bir sonraki sezon Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

Yine Yenihan döneminde imkansızlıktan Ali Özgül Huzurevinde kalan Erbaasporlu futbolcuların bu çilesi yeni yönetimin göreve gelir gelmez başlattığı Erbaaspor'a modern tesis hamlesi ile son buldu. 2015-2016 sezonuna kadar huzurevinde kalan Erbaasporlu futbolcular, ilçeye yakışan modern tesisin tamamlanamsı ile huzurevinde kalmaktan kurtuldular. Bu yatırımın maliyeti de1 Milyon TL'yi buldu.

Yatırım ve planlı çalışmalar meyvesini verdi ve Erbaaspor 20 yıl aradan sonra Bölgesel Amatör Lig şampiyonu olarak 3’üncü Lig’e yükseldi.

OYSA KARAGÖL'ÜN HAYALİ ÇOKTAN GERÇEK OLDU... İLK KEZ; ERBAA BELEDİYESİ ATLI OKÇULUK SPOR KULÜBÜ

Ertuğrul Karagöl'ün okçuluk hayalleri ile ilgili Erbaa'da çoktan adım atımış durumda. Park Vadi’de vatandaşlara yönelik olarak Türk kültürüne özgü Geleneksel Osmanlı Okçuluğu ve atlı okçuluk alanlarıyla bir okuçuluk kulübü kuruldu. Bu kulübün altyapısında  halen 150 Erbaalı genç eğitim alıyor. Kulüp bir kaç yıla altyapıdaki genç sayısını artımaya ve milli takıma okçu vermeye hazırlanıyor. Kulüp dahilinde kurulan alanda vatandaşlara yönelik de atlı okçuluk, okçuluk ve binicilik eğitimleri verilmeye devam ediyor.

SEMT SAHALARI

Gençlerin ve her yaştan bireyin spor yapabilmeleri amacıyla Erbaa'nın 6 mahallesine voleybol, basketbol, futbol oynanabilecek semt sahaların yapıldı. Bu yatırımın toplam maliyeti 900 bin TL.

TÜRKİYE'DE TEK; ERBAA BELEDİYESİ OKULLAR LİGİ PROJESİ

Çocukların sporla buluşması ilçede sportif aktivitelere öncülük etmek amacıyla 2014 yılında çok sayıda spor dalında başlatılan proje, 2015-2016-2017 ve 2018 yıllarında aralıksız gdevam etti. Belediyenin bu projesi 191 bin TL maliyetle ilçe bazında devam eden Türkiye'deki tek sportif organizasyon olarak adından söz ettirdi.

İLK KEZ; HERKES İÇİN VOLEYBOL

Salon sporlarına ilginin arttırılması, amacıyla 16 yaş üzeri erkek ve bayanların katılımıyla ilk kez 2017-2018 sezonunda gerçekleştirilen turnuvaya çok sayıda takım katıldı.

BİR İLK DAHA; YAZ SPOR OKULLARI

Tatil döneminde çocuklar ve gençlerimizin yeteneklerini keşfedilmesinin amaçlananan yaz spor okulları projesi Erbaa'da ilk kez başlatılmıştır. İlçede spor altyapısının oluşturmasına katkı sağlanmasının da hedeflendiği proje çerçevesinde gençlere profesyonel antrenörlerle eğitimler verilmiş, verilen eğitimlerle birçok genç spora kazandırılmıştır.

Yaz Spor Okulları Projesi Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, badminton, güreş ve tekvando branşlarında eğitimler proje çerçevesinde hala her yaz döneminde devam etmektedir.

STEP-AEROBİK SALONU

Erbaa’da bayanlara yönelik olarak Erbaa Belediyesi bünyesinde kurs verecek Step – Aerobik kursları için Kongre ve Kültür Merkezinde salon oluşturuldu. Oluşturulan salonda bayanlara yönelik olarak Step, Aerobik, Pilates ve Yoga kursları verilmeye başlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 16:04
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER