ERBAA'NIN O BELDE BELEDİYE BAŞKANI YİNE ŞOK ETTİ

Erbaa'nın Karayaka Belediye Başkanı Mehmet Başar, attığı işçilerin parasını ödemeden, borç içindeki belediye kasasından kendisine lüks makam odası döşetti.

ERBAA'NIN O BELDE BELEDİYE BAŞKANI YİNE ŞOK ETTİ

Ak Parti'den, Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka Beldesi belediye başkanlığına seçilen Mehmet Başar, seçildiği ilk günden itibaren  icraatları ile tepki çekmeye devam ediyor. Başkan Başar en son belediyenin boğazına kadar borçlu olduğunu gösteren borç tablosunu yayınlamasının ardından, bu kez de, "Aslan yattığı yerden belli olur" sözleriyle kendisi için döşenttiği lüks ve gösterişli makam odasının görüntülerini paylaştı.

GURURLA PAYLAŞTI

Seçildiği ilk günün akşamı mazbatasını almadan belediye hizmet binasını kilitleyen, sabah kendisine oy vermediğini düşündüğü işçileri belediyeye sokmayan Mehmet Başar, 12'inci gününde ise 25 belediye çalışanını işten atmıştı. Bir aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, işten attığı işçilerin ücretlerini ödemeyen Belediye Başkanı Mehmet Başar, kendisine gösterişli ve lüks bir makam odası döşetti. Makam odasını sosyal medyadan, "aslan yattığı yerden belli olur" sözleriyle gurur duyarak paylaşan başkan Başar, belediye meclis toplantı salonunun mobilyarını da değiştrdiğini duyurdu.

banner207
BELEDİYE BORÇ İÇİNDE BAŞKAN LÜKS İÇİNDE

Başkan Başar'ın 2.711 kişi nüfuslu Karayaka Belediyesinin borç içinde yüzdüğünü gösteren borç tablosunu paylaşmış, tabloya göre borç nüfusa bölündüğünde kundaktaki bebeğe dahi yaklaşık 1.323 lira borç düştüğü ortaya çıkmıştı. Başar buna rağmen, borç içinde yüzen Karayaka Beldesine ilk yatırımını kendisine lüks makam odası döşeterek yapmış oldu. 

SKANDAL İDDİALAR

Karayaka Belediye Başkanı ile ilgili diğer önemli iddialarda gündemden bir türlü düşmüyor. Göreve gelmesinden sonra beldedeki 2 minibüs kooperatifi ile ilgili yaptığı adaletsiz uygulama iddialarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. İddiaya göre; Karayaka'da yolcu taşıma faaliyeti gösteren 2 kooperatifi kendisine taraf ve muhalif olarak ayıran belediye başkanı Mehmet Başar, Kooperatiflerden muhalif gözüyle baktığına her ayın sadece bir haftası (7 gün) yolcu taşıma izni verirken, kendisine taraf gördüğü kooperatife ise ayda 3 hafta (21 gün) yolcu taşıma izni veriyor. Başar yine kendisine taraf gördüğü kooperatif minibüslerinden belediyeye para almazken, muhalif gördüklerinden belediyeye her hafta 1.000 lira ödeme aldığı da iddialar arasında. Beldedeki bu büyük adaletsizlik iddaları ile ilgili Karayaka Belediye Başkanı Mehmet Başar'ın ne açıklama yapacağı merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:40
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birsu KARAGÖL
Birsu KARAGÖL - 5 ay Önce

Belediyecilik isminin önünde başkan yazmakla olmuyor eger ki başkanlık yapmak istiyorsan halka hizmet için oradaysan önce halkına zulüm etmeyeceksin insanları ayrıştırmayacaksın ötekileştirmeyeceksim işten çıkarttığın 23 kişini maaşlarını ve tazminatlarını ödemeden kendine makam odası yaptırmayacaksın makam odası halka hizmet değildir makam odası şahsa hizmettir zaruri bir ihtiyaç değildi mevcut makam odası iyi durumdaydı 3.5 trilyon borcu olan bir belediyenin bu kadar lüxs bir makam odasınada ihtiyacı yoktu encümen kararı ile alınan tamamen siyasi hırs için alınan karar belediye yönetimine yakısmıyor 2 adet yolcu tasıma kooperatifi var kasabada sen bizdensin 3 hafta calis para istemiyorum sizden siz bizden degilsiniz ayda 7 gun calisin haftada bin tl para getirin demek hangi hukuka uygun böyle bir zihniyet olabilir mi hani sizin işıniz gonul belediyeciliğiydi hani senin listende kimse yoktu sadece belediye başkani vardi ne oldu bu isten cikartilan cikartilmaya zorlanan 23 kisi ne oldu sizin verdiginiz sözler sahte maskeler artik düstü siz hic degismemissinizki yazık yazık çok yazık açık ismimle yazıyorum sahte isimle cevap verenlere cevap verilmeyecek.

Başkanım iyisin hassında
Başkanım iyisin hassında - 5 ay Önce

Başkanım iyisin hassında keşke hemen makam odanı yenilemeseydin dikkat çekiyor birde belediyeden işçi atan başkanlar pek sevilmezler halkça birde eski başkanların yapdıkları hizmetlerin karşılığındaki borçların belediyeler pankart yapıp asanlarıda halk sevmez ayıplar başkanlar biraz bu işlere dikkat etmeli 5 sene çabuk geçeceğini unutmamalı herzaman

Düşünür
Düşünür - 5 ay Önce

Küçük yerlerin küçük insanları aferim size bravo ne marifet ne marifet

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0