ERBAA İÇİN SİYANÜR KABUSU MU BAŞLIYOR

ERBAA İÇİN SİYANÜR KABUSU MU BAŞLIYOR
Abone Ol

Verusa Holding Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada Erbaa'daki bakır maden sahasında altın bulduklarını duyurdu. Kaz dağları başta yurdun bir çok yerinde siyanürle altın aranmasına tepkiler devam ederken, Verusa Holdin'in Erbaa'da altın bulduk açıklamasının ilçede nasıl yankı bulacağı merak ediliyor.

Verusa Holding'ten tapılan açıklamanın datayında; bağlı ortaklığı Standard Boksit'in Erbaa bakır maden sahasında tespit ettiği altın oranının tonda 3,95-12,54 gram aralığında olduğu bilgisine yer verdi.

Holdingin konu ile ilgili KAP'a  şu bilgiler verdi:

"Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu 23 adet maden ruhsatından biri olan Tokat İli Erbaa İlçesi'ndeki bakır maden sahasında yapılan ön incelemeler neticesinde elde edilen numunelerle ilgili bugün gelen  analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden sahasında tonda 3,95 – 12,54  gram aralığında altın madeni cevheri tespit edilmiştir.

Bahse konu analiz raporu ön incelemeler kapsamında elde edilen  numunelere dayalıdır. Bu nedenle söz konusu maden sahasındaki altın rezerv miktarının tespiti ile sahanın işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla çok  daha kapsamlı incelemelere ihtiyaç bulunmaktadır.  Bu kapsamda jeofizik ve jeoloji çalışmalarını takiben sondaj faaliyetlerine başlanacaktır."

banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263