ERBAA'DA SÖZLEDİĞİ SÖZLER BAŞINA İŞ AÇTI

ERBAA'DA SÖZLEDİĞİ SÖZLER BAŞINA İŞ AÇTI

Tokat’ın Erbaa ilçesinde gerçekleştirilen Keçeci Baba'yı anma etkinliklerinde Aleviler’in sorunlarını anlatan Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan’ı bölücülük yapmakla suçlayan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik hakkında suç duyurusu yapılacağı öğrenildi. İlk olarak Tokattan.com tarafından kamuoyuna duyurulan ve ardından Cumhuriyet Gazetesi başta bazı ulusal yayın organlarında haber olan skandal sözler için Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin (PSAKD) suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Gazeteci Kemal Vanlı'nın da, "iğrenç felsefe" başlığı ile gündeme taşıdığı skandal sözlerin merkezindeki Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik'in yargılanması duç duyurusunda bulunulacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alevi sivil toplum örgütleri, Çelik'i kınayarak, “Bizler birlik, beraberlik, hoşgörü, barış, kardeşlikten yanayız. Her türlü çatışmalara karşıyız. Hakaret edenle, insana, insanlığa zarar verenlerle de yol yürümeyiz” görüşünü dile getirdi.

Cumhuriyet'ten Mehmet Menekşe'nin haberine göre açıklamada, “Bu suçlama Muharrem Erkan nezdinde tüm Alevilere yönelik” diyen PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan, “O kişi hakkında şikâyette bulunup yasal başvuru yapacağız” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0