DEVA PARTİ'SİNİN TOKAT İL BAŞKANI BELLİ OLDU

DEVA PARTİ'SİNİN TOKAT İL BAŞKANI BELLİ OLDU
Abone Ol

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, eski Ak parti kurmaylarınca kurulan DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'ni saf dışı bırakmak için başlattıkları iddia edilen yeni seçim sistemine karşı Ali Babacan'da bir hamle ile karşılık verdi. Babacan 12 ilde DEVA Partisi il başkanlarını atadı. Bu iller arasında Tokat'ta yer aldı.

Hükümetten her ne kadar, "erken seçim" yok yönünde açıklamalar gelse de, ülkede iktidar dahil herkesin bir erken seçime hazılandığına dair emareler var. Yeni kurulan partiler de, seçime girme yeterliliğini sağlamak için örgütlenme çalışmalarını hızlandırdı. Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) arka arkaya il başkanlarını açıklamaya başladı.12 ilde il başkanı açıklayan parti'nin Tokat il başkanı olarak mühendis Burak Küçükyazıcı'yı atadı.

DEVA’nın ilk atanan 12 il başkanı arasında sadece 1 kadın yer aldı. Kütahya İl Başkanlığı için Gülçin Hizarcıoğlu Karaman görevlendirildi.Eylülde büyük kongre yapılması hedefleniyorDEVA’nın seçime girme yeterliliğini kazanması için seçim tarihinden 6 ay önce 41 ilde örgütlülüğünü tamamlaması ve büyük kongreyi yapması gerekiyor.İşte AKP'nin planı: İttifaklara seçim barajı geliyor!Atamaların temmuz ayında tamamlanması bekleniyorParti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, il teşkilatlanması için atamalar temmuz açı içinde tamamlanacak. Açıklanan isimler ve görev aldıkları iller şu şekilde: "Karabük İl Başkanı mühendis Yusuf Aydın, Kastamonu İl Başkanı avukat Hüseyin Canal, Kütahya İl Başkanı mühendis Gülçin Hizarcıoğlu Karaman, Zonguldak İl Başkanı avukat Fatih Keleş, Tokat İl Başkanı a mühendis Burak Küçükyazıcı, Manisa İl Başkanı akademisyen Süreyya Sakınç ,Amasya İl Başkanı iş insanı Ahmet Melih Şeker, Şanlıurfa İl Başkanı a avukat Ahmet Tüysüz, Çorum İl Başkanı finans danışmanı Orhan Vergeloğlu, Sinop İl Başkanı müşavir Birhan Yalçın ve Bartın İl Başkanı yönetici Ali Yıldırım” 


 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 15:38
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263